Fatih Akbaba, “İyi bir aile için, önce doğru evlilik yapılmalı”

11 Ekim 2018 Perşembe, 08:39

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, İletişim Uzmanı ve Yazar Fatih Akbaba, huzurlu bir evliliğin aile içi iletişimde önemini vurgulayarak, iyi bir aile yapısı için önceliğin doğru bir evlilik yapmaktan geçtiğini söyledi.

Ayvalık’ta; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrenci velileri ve öğretmenlere yönelik düzenlenen iki ayrı konferansta sahne alan Türkiye’nin en iyi İletişim Uzmanı ve Yazar Fatih Akbaba, iletişimin aileden başladığını anlattı.
Ayvalık Belediyesi’ne ait İsmet İnönü Kültür Merkezi’nden düzenlenen konferanslarda; Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ahmet Suakar, Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Melek Ekşi, veliler ve öğretmenler hazır bulundu.
Mutlu ve başarılı bir insanın güzel ve huzurlu bir aileye sahip olduğunu belirten Akbaba, bunun aksinin ise ülkemizde boşanma sayısını son zamanlarda fazla olmasının en önemli nedenlerinden biri olduğunu savundu.
Mutlu bir aile için önceliğin doğru bir aile ve bu ailenin kurulmasında ise doğru bir evliliğin yapılması gerektiğini vurgulayan Fatih Akbaba, “Bundan sonraki önceliğimiz ise evli çiftlerin sorunlarını evlerinde nasıl çözümleyebileceklerine dair spesifik yöntemler sunabilmektir. Bunda da başarılı oluyoruz. Her evde yaşanan sorunları, tatlı, mizahi bir yolla tartıyor ve nerelerde hata yapıyoruz, bu hatalardan nasıl vazgeçebileceğimizi anlatıyoruz.” dedi.
Kendisini izleyenleri zaman zaman yaptığı esprilerle de kahkahaya boğan İletişim Uzmanı Fatih Akbaba, “Çiftler arasında yaşanan olumsuzlukları mizah içinde anlatırken kadına şiddet olayını güzel bir benzetme yaparak ifade etti. Akbaba, “küflü ekmeği gördüğümüzde eğilip yerden alırız Allah’ın nimeti deriz. Peki kadını Allah yarattı, onu neden döveriz, darp ederiz, azarlarız. Sorunları çözme noktasında iletişim kurmayı deneyin.”ifadelerini kullandı.
Akbaba, Ayvalık’ta verdiği konferanslarda, “Ağızdan çıkana dikkat etmeliyiz kırıcı, yıkıcı ve yaralayıcı sözlerden uzak durmalıyız, en güzel sözler eşler içindir çünkü o senin için var. Bir olay olduğunda önce kendimizi sorgulamalıyız. Mutsuz ve yalnız bir gelecek istemiyorsan eşini yargılayarak beyninde örseleyip yıpratma. Eve işini getirme, iş hayatını ve çevrenin kötü enerjilerini kapıda bırak, işe gösterdiğin özeni eşine ve ailene göster. Gerçek mutluluk zihinsel sadakatten geçer, elde ne kadınlar (erkekler) var diyerek zihninizi ve sevginizi zorlamayın, yormayın ve kendinizi kandırmayın. Dışarıda size göstermelik iyi davranan insanlar ise bir başkasının eşidir. Eşinizi başkalarının eşiyle kıyaslamayın. Senin için en iyi eş, en ideal eş, senin eşindir.”diye konuştu.
Fatih Akbaba; Ayvalık’taki konferanslarının ardından katılımcılara, “Mehmet Akif Ersoy ile Anlaşabilmek” ve “Işıklı Çiçekler Atatürk ve Çocuk” adlı kitaplarını da ücretsiz olarak dağıttı. SUAT SALGIN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB