BAŞKA SİNEMA AYVALIK FİLM FESTİVALİ İÇİN AYAZMA’DA TEŞEKKÜR

11 Ekim 2018 Perşembe, 08:38

 

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer öncülüğünde 33 sponsor desteği ile restore edilen Ayvalık Ayazmasında, Başka Sinema Ayvalık Film Festivalini düzenleyenler ve festivale katılan sinemacılar için Salı günü bir kokteyl verildi.

Ayvalık’ta Kariyo&Ababay Vakfı ana sponsorluğunda gerçekleşen Başka Sinema Ayvalık Film Festivali son dönem Türk ve yabancı yapım sanat filmlerini sinemaseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Ayvalık Belediyesi ve Ayvalık Ayazma Derneği işbirliğinde Ayvalık Ayazmasında düzenlenen kokteyl, festival organizatörleri ile katılan sinemacıları bir araya getirdi.

“BU PROJEYİ İLERLEYEN YILLARDA DAHA DA GENİŞLETMEYİ PLANLIYORUZ”

Kokteyle katılan Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan “Başka Sinema Ayvalık Festivali ile bu mevsimde ilçemizde hareketlilik yaşandı. Değerli sanatçılarımız ve yönetmenlerimiz Ayvalık’a geldi. Onları ağırlamaktan mutluluk duyduk. Bu projeyi ilerleyen yıllarda daha da genişleterek daha güzel bir şekilde yaymaya çalışacağız farklı bölgelere. Umuyorum ki halkımız memnun olmuştur. Bu projeyle bizi buluşturan Azize Tan başta olmak üzere katılan tüm konuklarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

“AYVALIKLILARA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Festival direktörü Azize Tan ise “ Bizi ağırladığınız için teşekkür ediyoruz. Ayvalık’ta olmaktan dolayı çok mutluyuz. Güzel bir başlangıç yaptığımızı düşünüyoruz. İmece usulü yaptığımız festival çok iyi başladı. Ayvalıklılara çok teşekkür ediyoruz.Gelen tepkiler çok olumlu. Festivalin daha uzun olmasını, daha çok film gösterilmesini istiyorlar. Biz herkesin kendini mutlu ve iyi hissedeceği bir festival yapmak istedik. Zannediyorum ki başarıya ulaştık. Ayvalık bunun için çok uygun bir yer” dedi. Ayazma bahçesinde düzenlenen kokteyl katılımcılarına dernek yönetiminde bulundan Zeynep Kazancıgil tarafından Ayazma ve onarım süreci hakkında bilgi verilirken, Ayazma’yı gezen sinemacılar, yapıya büyük ilgi gösterdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB