Ayvalık ÇYDD’den Kardelenler İçin Ege Turu

11 Ekim 2018 Perşembe, 08:34

 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Şubesi tarafından İzmir-Seferihisar başta olmak üzere Urla, Bademler ve Teos harebelerine yönelik 3 gün 2 gece süren bir gezi düzenlendi.

ÇYDD Ayvalık şubesi bünyesindeki ihtiyaç sahibi öğrencilere burs getirisi sağlamak amacıyla düzenlenen geziye 75 kişi katıldı.
ÇYDD Ayvalık Şube Başkanı Nuray Özer ile şube yöneticisi Nilgün Fuçucu’nun öncülüğünde gerçekleşen gezide; Teos harabelerinin yanı sıra Türkiye’de ilk kez kadınlar tarafından kurulduğu öğrenilen Bademler Tiyatrosu da ziyaret edildi.
Ziyarette; Urla Belediyesi görevlilerinden İbrahim Dey, ÇYDD’li kafileye tiyatronun çalışmaları ve ilçedeki sosyal faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.
Urla içmeleri ile unutulmaz sanatçı Tanju Okan için yapılan heykel ve Okan’ın evinin de ziyaret edildiği geziye katılanlar, ÇYDD Ayvalık Şubesi’nin düzenlediği anlamlı gezide bulunmaktan duydukları memnuniyeti ifade etti.
ÇYDD Ayvalık Şube Başkanı Nuray Özer de, Ayvalık ve Ayvalık dışındaki üniversitelerle, bazı liselerde eğitimlerini sürdüren öğrencilerin burslarına katkı sağlayabilmek ve dernek üyeleriyle kaynaşmak adına gerçekleştirdikleri geziye gösterilen ilgi için katılımcılara teşekkür etti. SUAT SALGIN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB