İlçe merkezindeki okullara temizlik malzemelerinin dağıtımı tamamlandı

10 Ekim 2018 Çarşamba, 10:57

 

Başkan Gençer, “DAHA TEMİZ BİR AYVALIK İÇİN 7/24 GÖREV BAŞINDAYIZ. HALKIMIZIN DA DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ”

Ayvalık Belediyesi’nin başlattığı temizlik kampanyası kapsamında, ilçe merkezindeki okullara çöp kovası, geri dönüşüm kutuları ve temizlik malzemelerinin dağıtımı tamamlandı. Temiz bir Ayvalık için 7/24 görev başında olduklarını belirten Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Halkımızın da desteği ve duyarlılığın artmasıyla kentimiz daha temiz ve daha sağlıklı olacaktır” dedi.

‘Daha temiz, daha sağlıklı bir Ayvalık’ diyerek kent geneline, 4 yılda 3 bin 200 yeni konteyner, 800 adet çöp kovası yerleştiren, okullara 100 adet çöp kovası dağıtan, sadece sokakları değil köyleri, camileri, plajları ve deniz dibini düzenli olarak temizleyen Ayvalık Belediyesi, kent genelinde temizlik kampanyası başlattı. Kent Konseyi ve TEMA Ayvalık Temsilciliği gibi sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği temizlik kampanyası 2 Ekim tarihinde başlatılırken, kampanya kapsamında, İlçedeki okullara çöp ve geri dönüşüm kutuları ile temizlik malzemeleri veren Belediye, ilçe esnafına da süpürge dağıtıyor. Malzemelerin ilçe merkezindeki okullara dağıtımı ise tamamlandı.

ALTINOVA, KÜÇÜKKÖY-SARIMSAKLI VE KÖYLERDE Kİ OKULLARA MALZEME DAĞITIMI BU HAFTA YAPILACAK

Kampanya kapsamında, 110 adet plastik tekerlekli çöp kovası, 110 adet sallanan çöp kovası, temizlik kovası, içinde çamaşır suyu, eldiven, tuvalet kâğıdı, havlu peçete, ovma teli, cam sil, paspas, sıvı sabun, yüzey temizleyici, oda parfümü bulunan 100 adet temizlik malzemeleri olan koli, 140’ar adet pil atık ve geri dönüşüm iç mekân kutusu dağıtılacak. Ekiplerin Çarşamba günü Altınova, Perşembe Küçükköy-Sarımsaklı ve Cuma günü köylerde malzeme dağıtımına devam edeceğini belirten Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Tüm kentte başlattığımız temizlik seferberliğini okullarımızda çocuklarımız gerçekleştirecek. Öncelikle yapacağımız iş, yere hiçbir şey atmayacağız, atanları da uyaracağız. Halkımızın çevre temizliğine katılımı çok önemli. Ayvalık Belediyesi olarak temiz bir Ayvalık için 7/24 görev başındayız. Halkımızın da desteği ve duyarlılığın artmasıyla kentimiz daha temiz ve daha sağlıklı olacaktır” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB