TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK DÖNÜŞÜM PROJESİNİN BİLGİLENDİRMESİ DEVAM EDİYOR

08 Ekim 2018 Pazartesi, 11:15

Ayvalık Belediyesi, vizyon projelerinden olan Kırlangıç Çok Amaçlı Sosyal Kültürel Yaşam Merkezi dönüşüm projesi hakkında vatandaşları bilgilendirmek için oluşturduğu bilgilendirme noktasını Talatpaşa Caddesine taşıdı.

Projesi Türkiye’nin en deneyimli mimarlarından Ersen Gürsel tarafından hazırlanan Kırlangıç Çok Amaçlı Sosyal Kültürel Yaşam Merkezi’nde tarihi yapılar dışındaki binaların yıkımı tamamlandı. Mübadele müzesinden, otellere, sanat galerisinden alışveriş mağazalarına kadar çok sayıda yaşam merkezi için temel atma ve inşaat çalışmaları için geri sayım devam ederken, Ayvalık Belediyesi proje ile ilgili halkı bilgilendirmeye devam ediyor.

ETKİN HİZMET İÇİN BİLGİLENDİRME YAPILIYOR, HALKIN ÖNERİLERİ ALINIYOR

Projenin halka detaylı olarak anlatılması için hazırlanan ve Temmuz ayında Cumhuriyet Meydanı’na yerleştirilen bilgilendirme noktası bu kez, kentin işlek caddelerinden biri olan Talatpaşa Caddesi’ne kuruldu. Proje maketinin sergilendiği stantta, maketi inceleyen vatandaşlar, söz konusu alanda hangi binanın hangi fonksiyonu kazandığını görebiliyor, detaylı bilgi alıyor.

Hizmetlerin daha verimli, etkin biçimde üretilip sunulabilmesi açısından vatandaşların önerilerinin de yazılı olarak alındığı bilgilendirme noktasında, Ayvalık Belediyesi’nin 4 yıldır yaptığı hizmetler ve kente kazandırdığı projeler hakkında hazırlanan ‘Ayvalık Belediyesi Hizmetleri’ kitapçığı da sunuluyor. Bilgilendirme noktası ilçe merkezinin yanı sıra, Ali Çetinkaya, Altınova, Cunda ve Sarımsaklı Mahallelerindeki semt pazarlarında da kurulacak.

“100 YIL ÖNCE İNSANLARA İŞ KAPISI, AŞ KAPISI OLAN KIRLANGIÇ, KİMLİĞİ BOZULMADAN AYAĞA KALDIRILACAK”

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “100 yıl önce insanlara iş kapısı, aş kapısı olan Kırlangıç Fabrikasını, kimliğini bozmadan çağdaş bir projeyle ayağa kaldıracak, Ayvalık’ta sosyal yaşamın merkezi yapacağız” dedi. Ayvalık Belediyesi’nin en önemli projelerinden biri olarak kabul edilen proje kapsamında; tiyatro, müzik, konferans salonu olarak kullanılacak çok amaçlı salon, mübadele müzesi, sanat galerisi kadın el emeği satış dükkânları, kreş, restoranlar, kahvehaneler, otel ve alış veriş mağazaları yapılacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB