KIZIKLI MAHALLESİ ÇOCUKLARI MUTLU

08 Ekim 2018 Pazartesi, 11:32

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “kentte ne varsa köylerimizde de aynısı olacak” hizmet anlayışıyla kırsal mahallelerde çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda kırsal mahallelerde ki çocukların da yüzünü güldüren Burhaniye Belediyesi son olarak Kızıklı Kırsal Mahallesinde iki adet parkı yeniliyor.
Burhaniye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bir yandan ilçedeki ekonomik kullanım ömrünü tamamlamış güven arz etmeyen, çocukların mevcut çocuk oyun gruplarını yeni nesil oyun grupları ile değiştirirken, diğer taraftan da parkı olmayan mahallelere modern çocuk parkları ve çocuk oyun grupları kazandırıyor. İlçe merkezi ve kırsal mahalle ayrımı yapmaksızın yürüttüğü çalışmalar kapsamında bu güne kadar ilçe genelinde yeşil alanlar üreterek ve yeniden dizayn ederek yaşam alanı vasfı kazandıran Burhaniye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü son olarak Kızıklı Kırsal Mahallesi çocukları için de yeni çocuk oyun alanları oluşturuyor. Biri Değirmen Sokakta diğeri ise Mahalle girişinde olmak üzere iki adet çocuk oyun alanı oluşturan Burhaniye Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü çalışmaları devam ediyor.
OYUN OYNAMAYA VE PAYLAŞIMA AÇIK BİR NESİL YETİŞTİRMEK TEK ARZUMUZ
Çocuklarımızın bu teknoloji çağında daha fazla sosyal hayata katılmaları için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz diye belirten Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Günümüzde çocuklarımız maalesef bizler kadar şanslı değiller oyun alanları çok kısıtlı… Burhaniye Belediyesi olarak çocuklarımızın bir birleriyle iletişim halinde olmaları, iletişim araçlarından uzaklaşmaları için birçok proje yürütüyoruz. Yaptığımız çocuk oyun alanları ile de sosyal hayata katılan, bir birleriyle oyun oynamaya ve paylaşıma açık bir nesil yetişmesi için böyle alanları çoğaltmak tek arzumuz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB