BAŞKAN GENÇER GİRNE ZEYTİN FESTİVALİNDE

08 Ekim 2018 Pazartesi, 11:12

 

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, zeytinyağının ülke genelinde hak ettiği değeri alması için 15 yıldır yurt içi ve yurt dışında yapılan çalışmalara öncülük etmeye devam ediyor.

Girne Belediyesi’nin, zeytin ağacının korunması ve yaşatılması, çoğaltılması ve zeytin tüketimi konusunda farkındalık ve bilinç yaratmak amacıyla 17’incisini bu yıl düzenlediği, Zeytin Festivali dün akşam başladı.

Festivale Kıbrıs Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Tufan Erhürman, Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri, bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları, Almanya, Türkiye ve Romanya’dan gelen belediye başkan ve temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

BAŞKAN GENÇER ‘’ORTAK DEĞER ZEYTİN’’

Yakın dostu Girne Belediye Başkanı Nihai Güngördü’nün özel daveti üzerine yoğun programı arasında Kıbrıs’a geldiğini ifade eden Belediye Başkanı Rahmi Gençer, ‘’Öncelikle Kıbrıs Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Tufan Erhürman, Girne Belediye Başkanı Nihai Güngördü başta olmak üzere bizi sıcak bir şekilde karşılayan Girne’lilere ve Girne Belediyesi personeline misafirperverlikleri çok teşekkür ediyorum. Ayvalıklılar olarak biz, zeytin ağacımızı geleceğe bırakacağımız en büyük mirasımız olarak görüyoruz. 15 yıldır Ayvalık’ta zeytin ağacını korumak ve sağlıklı bir şekilde üretilip, hak ettiği değerde tüketilmesi için ciddi adımlar attık. Türkiye’de zeytinyağı sektöründe öncü kentler arasında yer alıyoruz. Bu konuda bizi sizlerle buluşturan ortak değer zeytin. El birliği ile korumalıyız’’ dedi.

Festivale katılan protokol, sergi çadırları ve stantları gezdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB