61 yıldan bu yana çöp evde yaşıyor

08 Ekim 2018 Pazartesi, 11:10

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin kırsal mahallelerinden biri olan Kırcılar’da, doğduğu güden bu yana tek odalı bir evde yaşayan 61 yaşındaki adamın dramı yürek burkuyor.

Yaklaşık 25 yıldır ayaklarından rahatsız olduğu öğrenilen Bayram Çobanoğlu, çöp ev haline getirdiği tek göz odalı kulübesinde, kış mevsiminin yaklaşması nedeniyle kara kara düşünmeye başladı.
Geliri olmadığı için düzenli olarak kullanmak zorunda olduğu devletin verdiği ilaçların yüzdelik oranını bile ödemekte zorlanan Bayram Çobanoğlu’nun kardeşine ait birkaç koyundan yaptıkları peynir ve köylünün verdiği zeytinle günde 3 öğün karnını doyurduğu öğrenildi.
Yaşadığı çöp evde yemek ve banyo yapamadığını belirten Bayram Çobanoğlu, ”Devletin adamları geldiler, ölçüp biçtiler. Bana iki göz oda yapacaklardı. Bir yıl geçti aradan bir daha uğramadılar” diye yakındı.
Kendisine verile sözün tutulmasını beklediğini söyleyen Bayram Çobanoğlu, “Hemen köyün arkasında arsa bulunuyor. İnşallah gelip bana iki göz oda yaparlar” diye konuştu. SUAT SALGIN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB