ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK

06 Ekim 2018 Cumartesi, 14:14

Batman’ın Hasankeyf ilçesinde yol yapım çalışmasının güvenliğini sağlayan zırhlı askeri aracın geçişi sırasında düzenlenen hain terör saldırısında 4 vatan evladımızı şehit verdik. Batman’da verdiğimiz şehit sayısı 7’ye yükseldi.
Batman’da kahraman askerlerimize düzenlenen, hain saldırı sonucu şehit olan, Bigadiç’in, Bademli mahallesinden Uzman Çavuş Okan Dinçer’de şehit oldu. Balıkesir’in evladı şehidimizin cenazesi Balıkesir’e uçakla getirildi. Karşılama törenin ardından memleketi Bigadiç’te Cuma namazına müteakiben şehit mezarlığına defnedildi. Binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninde Balıkesir şehidine sahip çıktı.
Türk bayrağı ve şehidin fotoğrafını İç işleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Muhterem İnce ve Balıkesir Valisi Ersin yazıcı tarafından şehit babasına verildi.
MÜCADELE KARARLILIKLA SÜRDÜRÜLECEKTİR
Törende, basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Ersin Yazıcı, şu ifadelere yer verdi: “Milletimizin huzur ve güvenliği için canlarını feda etmekten çekinmeyen Şehitleri minnet, rahmet ve saygı ile anıyoruz. Teröre karşı tüm boyutlarıyla yürütülen etkin mücadele, kararlılıkla devam ettirilecektir. Milletimiz, bölücülere karşı kahramanca görev yapan bu vatan evlatlarını minnetle, şükranla anacak ve asla unutmayacaktır. Devletimiz, tüm birimleriyle, milletimiz de her bir ferdiyle, terör örgütlerine inşallah nefes aldırmayacak. Türkiye Cumhuriyeti bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine daha da kenetlenerek, bu hainlerin oyununu bozacaktır. Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden bütün aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet acılı ailelerine sabır diliyorum.”dedi.
Törene, şehidin annesi Arife, babası Tezcan, kardeşi Oktay Dinçer ve yakınları ile İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Milletvekilleri Belgin Uygur, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey, Ahmet Akın, Ensar Aytekin, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yusuf Hocaoğlu, ilçe belediye başkanları, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar, Kepsut Kaymakamı Murat Atıcı, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Tüm Türkiye’ye başsağlığı şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB