Karışmayayım-Karışmayayım Diyorum!

05 Ekim 2018 Cuma, 19:33

Yerel seçimler geldi çattı aday adayları bir bir kesinleşmeye başladı.

Siyasi partilerin iç işlerine yada adayların hazırlıklarına karışmama gibi bir ilkem var.

Lakin gözümün önünde yapılan haksızlıklara da suskun kalamıyorum.

AHMET AKIN ADAYLIĞINI KİME BORÇLU?

Uzun zamandır Ahmet Akın furyası devam ediyor.

Nereye gitsem Ahmet Akın anlatılıp, övülüyor. Bunu genç yaşına, çalışkanlığına, güler yüzlü olmasına borçlu bunun yanı sıra diğer siyasileri göz önünde bulundurursak; kendi çıkarları uğruna her şeyi yapan, insanlara ihanet etmekten çekinmeyen, hak, hukuk tanımayan siyasilerin yanında parlamasını doğal karşılıyorum.

KAZANMASI HALİNDE BORCU KABARACAK

Ahmet Akın’ın milletvekilliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı gibi mevkilere aday olabilmesinin nedeni kendisini halka sevdirmiş, halk oylamalarından birinci çıkmış olması yetmiyor. Kazanması halinde kabarık bir borcu olacak. Teşekkür etmesi gerekenlerin başında Kamil Saka, Serkan Sarı, Edip Uğur ve Hasan Demiraslan bulunuyor. “Edip Uğur ve Hasan Demiraslan ne alaka?” Demeyin, anlatacağım.
Kamil Saka kendi bölgesinde kendi üstüne adam istemediği için her dönem Marmara Bölgesinden olan Ahmet Akın’ın milletvekilliğine destek verdi, Kemal Kılıçdaroğlu’na, Ahmet Akın Büyükşehir adayımız olmalı diyen ilk kişilerden biri olmasından Kamil Saka’ya en azından bir teşekkür borçlu.

SERKAN SARI’DAN ÜMİTLİYİM

CHP il Başkanı Serkan Sarı CHP içinde süre gelen geleneklerin çoğunu yıktı geçti. CHP birkaç gurubun kendi içinde kısa paslaşmalar halinde, kendi çıkarları doğrultusunda yönettikleri bir partiydi. Serkan Sarı’nın göreve gelmesiyle birlikte seçimlerde halka kulak vermeye, halkın tercih ettiği adaylar doğrultusunda hareket etmeye başladı. Bunu milletvekili listesinden görebiliyoruz. (en azından ilk 3 isimde) Başka bir il başkanı olsa (partisi fark etmez) kendi çıkarları doğrultusunda hareket eder kendi adaylığı için çaba sarf ederdi. Memleketini ve partisini kendisinden önce tutan Serkan Sarı bu objektif bakış açısını yerel seçimlerde de kullanmasını umuyorum.

GELELİM ASIL MESELEYE

Ahmet Akın neden Edip Uğur ve Hasan Demiraslan’a teşekkür etmeli?

Ahmet Akın’ı gazetelerinden ve televizyonundan eksik etmeyen Ahmet Edip Uğur, Ahmet Akın’a destek veriyormuş gibi gözüküyor. Altını çizmek isterim; Edip Uğur ketum, açık görüşlü ve anlayışlı bir insan olmayışı görevden alınmasının sebepleri arasında. CHP’ye ve Ahmet Akın’a destek veriyorsa şayet ilk tercihi olarak vermiyordur. Peki ilk tercihi nedir bu adamın?

Burada bir not; “Edip Uğur planını uygularken, Zekai Kafaoğlu’da istemeden yardım ediyor. Zekai Kafaığlu’nun yanında bir çok bürokrat bir çok ilçede aday havasında çalışmalar gerçekleştiriyor, mevcut belediye başkanlarının huzurunu kaçırıyorlar. Mevcut belediye başkanları da bunu Zekai Kafaoğlu’nun bizzat tertiplediğini düşünüyor.”

Edip Uğur AK Parti içerisindeki bir çok adamını örgütleyerek Hasan Demiraslan’a adaylık konusunda gaz verdirtiyor. Bunun yanı sıra mevcut belediye başkanları da direk veya dolaylı yolarla Hasan Demiraslan’ın en uygun Büyükşehir Belediye başkanı olacağı Hasan Demiraslan’a fısıldıyor. Bunlarda yetmiyormuş gibi bizim cenahtan birkaç gazetecide olayları alevlendirince… En nihayetinde hepimiz insanız bu gazı kime verirseniz verin Hasan Demiraslan’ın şuan ki haline dönüşürüz.

Büyük bir hırsla hareket eden Hasan başkan gerekli gereksiz çıkışlar ile seçim öncesinde parti içersinde bir karışıklığa sebebiyet veriyor. Hasan başkan ve Zekai başkanın birbirini yemesinin ardından Edip Uğur “bak gördünüz mü?” diyip kendi adamlarından birini aday olarak çıkarmanın peşinde. İşte Edip abinin A planı bu şekilde…

BİRAZ SAKİN OLUP DURUM DEĞERLENDİRMESİ YAPSA

Hasan Demiraslan biraz sakin olup durum değerlendirmesi yapsa Balıkesir’de AK partinin durumuna bir göz atsa zaten geleceği parlak bir siyasetçi olduğunu anlar. Nasıl mı? Balıkesir’de bu zamana kadar agalık sistemi süregeldiği için AK Parti Balıkesir’de siyasetçi yetiştiremedi. Tanınmışlık oranına bakarak toplasan büyükşehir için üç isim sayılabilirdi;

1-Edip Uğur: durumunu anlatmama gerek yok
2-Zekai Kafaoğlu: zaten mevcut başkan.
3-Mahmut Poyrazlı: Oda hasta ve Edip Uğur yanlısı olduğu için eleniyor. Ona da buradan geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
Mevcut vekil listesine bakalım;
1-Adil Çelik: il başkanıyken görevden alınmasına rağmen vekil oldu. Çünkü siyasetçi yetişmedi.
2- Belgin Uygur: Kadın kontenjanı
3- Yavuz Subaşı: İthal adayımız: çünkü siyasetçi yetişmedi.
4-Mustafa Canbey: yıllarca sahada koşturdu ona rağmen 4. Sıraya anca gelebildi.(yetişti)
5-Pakize Mutlu Aydemir: Yücel Yılmaz’ın kontenjanı

Şimdi tabloya bakarsak ve AK Partinin vefakar bir parti olmasını da göz önünde bulundurursak Hasan Demiraslan’ın hiçbir şey yapmasına, hırsa kapılmasına, gaza gelmesine gerek yok. Zaten bir dahaki dönem milletvekili, sonraki dönem Büyükşehir Belediye Başkan adayı…

Ki diğer bir perspektiften bakarsak; Ak Parti bu dönem büyükşehir belediye başkan adaylığına kimi getirirse getirsin. Karşısında 20 yıldır sahada olan parım parım parlatılmış biri olacak o da yetmiyormuş gibi kendi partisi olan Ak Parti’de 3’e bölünmüş olacak. Çıkacak adaya şimdiden kolaylıklar diliyorum.
Kim olursa olsun, Balıkesir’imize en hayırlısı kimse o olsun. Diyorum.

Yorum

  1. emirhan

    Ekim 14, 2018 at 20:45

    taylan abi yayın aç

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB