PARTİYİ DİZAYN EDEMEYECEKLER

04 Ekim 2018 Perşembe, 12:55

 

Ak Parti Balıkesir’de seçim yaklaştıkça artan tansiyon tüm Türkiye için geçerli olduğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklama ile tescillendi.
Balıkesir’de uzun zaman agalık hiyerarşisiyle dönen siyaset eski Büyükşehir Belediye Başkanının Belediyeden ve Partiden istifasıyla birlikte sona erdi. Alt yapısı hazırlanmadan alınan kararlar ile Edip Uğur’dan kalan boşluğu doldurmaya çalışan eski, yeni vekiller bir takım parti yöneticileri arasındaki sürtüşmeyle parti kendi içinde muhalefeti barındıran iktidar haline geldi. Bu durum tüm Türkiye için geçerli olacak ki Erdoğan’ın; “Kimse ‘Bu benim yakınım’ diye bize aday teklifi ile gelmesin” dedi.

Eski-Yeni milletvekillerine, belediye başkanlarına, il ve ilçe başkanlarını açıkça uyaran Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan “Kimse ‘bu benim yakınım, buyum, şuyum’ diye bize aday teklifi ile gelmesin. FETÖ ve PKK gibi terör örgütlerine bulaşmamış olması, milletimizin değerleri ile çatışmaması, birikimi ve projeleri ile hizmet etmeye uygunluk arz etmesi şartıyla AK Parti’nin kapıları herkese açık… Kendi şehrine birşeyler katamayan, liyakat sahibi olmayanların hesabını, bana getirenden sorarım.” dedi.

Bu günkü başarısını mahali idareler seçimene borçlu olduklarını dile getiren Erdoğan; “Yerel seçimlerde, genel seçimlerdeki başarıya eşit, hatta daha iyisini elde etmemiz gerekiyor. Mahalli idarelerdeki başarı oranımız ne kadar güçlü olursa mecliste o derece rahat ve etkin hizmet vereceğimize inanıyorum. Kızılcahamam kampında bunları enine boyuna konuşacağız. Mahalli seçimlerde en isabetli adayları belirleyerek, en verimli çalışmaları gerçekleştirerek hedeflerimize ulaşmalıyız. Kimse ‘bu benim yakınım, buyum, şuyum’ diye bize aday teklifi ile gelmesin. Bunu özellikle ifade ediyorum. Burada liyakat esastır ve buna göre adımlarımızı atamakta kararlıyız. Sizlerden partimize, şehirlerimize ve ülkemize en iyi katkıyı sağlayacak bir yaklaşım içinde olmanızı bekliyorum.

TEVAZU EHLİ İSİMLER GETİRİN

Bize tevazu ehli isimler getirin. Halkına tepeden bakacak adamları bize getirmeyin. Hem işini iyi bilecek hem çalışacak hem de bu davayı iyi hazmetmiş olacak. Şehirlerimize ve ülkemize en iyi hizmetleri getirecek en iyi isimlerle seçimlere girdiğimizde bundan milletimizle birlikte partimiz ve bizler kazançlı çıkarız. Yani adayın da bir karşılığının olması lazım. Sadece partinin karşılığına sığınarak adaylık değil.

PARTİMİZE GELMELERİNİ BEKLEMEDEN,
GİDİP KENDİMİZ GETİRECEĞİZ

Başarıları ve hizmetleri ile milletimizin gönlünde yer eden arkadaşlarımızla zaten devam edeceğiz. Bunun yanında FETÖ ve PKK gibi terör örgütlerine bulaşmamış olması, milletimizin değerleri ile çatışmaması, birikimi ve projeleri ile hizmet etmeye uygunluk arz etmesi şartıyla AK Parti’nin kapıları herkese açık. Hatta bu vasıflara sahip isimleri partimize gelmeleri beklemeden gidip kendimiz arayıp bulacağız. Partimizin saflarına katılan her adayı kendimiz ve ülkemiz için bir kazanç olarak görürüz. ‘Bu benim akrabam, bu benim yakınımdır, bu bizim sendikadandır.’ Arkadaşlar işin ehli mi, değil mi? İşin ehli olur, beraber yıllarca aynı STK’da hizmet vermiş olabilirsiniz, o ayrı konu. Bugün bu çerçeveden hareket ederek ilçe başkanlarımızla iki grup halinde bir araya geliyoruz. İlk grubun ilk toplantısı bu sabah başladı. İl başkanlarımızla zaten sık sık bir araya geliyorum, en kısa zamanda istişarelerimizi yapacağız. Böylece aday tespiti ve kampanya hazırlıklarını erkenden tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB