EDREMİT’TE MESLEK LİSELERİNE YÖNELİK KİTAP OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ

04 Ekim 2018 Perşembe, 12:53

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Meslek Liselerine Yönelik düzenlenen “Kitap Okuma Yarışması’’ bugün Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleşti. Gençlere, Türkçeyi doğru, güzel ve etkili kullanma becerilerinin kazandırılması, serbest zamanlarının yararlı ve etkili olarak değerlendirilmesi, okuma, anlama, yorumlama, duygu ve düşüncelerini ifade edebilme becerilerinin artırılması ve kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi amacıyla düzenlenen yarışmaya her okuldan 30 öğrenci katıldı.
Öğrencilere yarışmada komisyonca belirlenen 5 kitaptan, “Uçurtma Avcısı (Halit Hüseyni), Küçük Ağa (Tağrık Buğra), Çile (Necip Fazıl Kısakürek), Dede Korkut Hikayeleri, Bir Bilim Adamının Romanı (Oğuz Atay), eserlerinden 50 soru,test şeklinde uygulandı.
Yarışmada, Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisiYeşim Baran birinci, Edremit Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Esmanur Kaya ikinci, Edremit Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Bahar Babayiğit üçüncü oldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB