DİSK EMEKLİ-SEN BÖLGE TEMSİLCİSİ BURHANİYEDEN

04 Ekim 2018 Perşembe, 12:25

Hafta sonu yapılan Güney Marmara Bölge Toplantısında; DİSK/TÜM EMEKLİLER SENDİKASI Bölge Temsilciliğine Burhaniye eski şube başkanı Hıfzı Aksay yardımcılığına ise Bandırma Şubesi’nden Yıldırım Dinçer seçildi.
DİSK Genel başkanı Arzu Çerkezoğlu ve Disk Tüm Emekliler Sendikası Genel başkanı Veli Beysülen’in katıldığı toplantıda seçimlerden sonra bir de GÜNÜMÜZDE SENDIKACILIK konulu panel yapıldı. Panelde her iki başkan ZAMLARA, güvencesizliğe, düşük maaşa karşı birlikte mücadele gerekliliğini, krizin faturasının emekçilere ödettirilmemesi için çalışmalar yapılmasını dile getirdiler.
Emekli-Sen’in TBMM krize karşı inisiyatif almaya çağıran imza kampanyasının önemine değinildi ve KAMPANYAYA destek istendi. Burhaniye ve Edremit Emekli-Sen yöneticilerinin katıldığı ve Çanakkale Şubesi’nin ev sahipliğini yaptığı Güney Marmara Bölge Toplantısı bölge illeri olan Çanakkale, Balıkesir, Bursa illerinin sendikal sorunları da ele alındı. Toplantı yeni seçilen Bölge temsilci ve yardımcısının tebrik edilmesi, başarı dilekleriyle sona erdi. Burhaniyeli sendikacılar yeni bir umutla ilçemize döndüler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB