BALIKESİR’DE “HUZUR TÜRKİYE” UYGULAMASI

04 Ekim 2018 Perşembe, 15:28

Türkiye genelinde gerçekleştirilen “Türkiye Güven Huzur” uygulaması kapsamında, Balıkesir’de de 20 ilçede asayiş denetimi yapıldı. Polis ekipleri 81 ilde koordineli olarak “sabit yol uygulaması” ve “umuma açık yer uygulaması” şeklinde 2 aşamalı denetim gerçekleştirdi.
Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş, Terör, Narkotik, Kaçakçılık Organize, Mali Şube, Özel Harekât polislerinin katıldığı operasyon, tüm ilçelerde gerçekleştirildi.
UYGULAMAYA POLİS EKİPLERİ KATILDI
Toplam 20 ilçede, farklı noktalarda polis ekipleri şüpheli görülen araçları ve yayaları durdurdu. Balıkesir Merkez ve İlçelerinde asayiş denetimi yapan ekipler, şüpheli araçları durdurarak araçların içini kontrol etti, sürücü ve yolcuları GBT (Genel Bilgi Toplama) kontrolünden geçirdi. 307 sabit ve seyyar uygulama noktalarında, ekipler şüpheli görülen kişileri durdurarak üst araması yaptı. Uygulama kapsamında durdurulan bazı araçlara, eksik evrak nedeniyle ceza kesildi ve çekiciyle otoparka götürüldü.
Umuma açık yer uygulaması kapsamında da denetlemeler yapıldı. Yapılan aralamalarda haklarında yakalama kararı bulunan kişiler de yakalandı.
SABİT YOL VE UMUMA AÇIK YER UYGULAMASI
Yol ve umuma açık yer uygulamasında 128 ekip’in destek verdiği denetlemelere 552 personel katıldı.
Yapılan yol ve umuma açık yer denetimlerinde 4 bin 635 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusunun yapıldığı, 397 aracın kontrol edildiği, 35 aracın sürücülerine cezai işlem uygulandığı ve 6 aracın ise trafikten men edildiği belirtildi. Uygulama kapsamında haklarında arama kararı bulunan 12 kişi yakalandı, adli-idari işlem yapılan şahıs sayısı 11. Denetim sonucunda araçlara uygulanan ceza miktarı 38.268 TL. Uygulamada 61 Av Bayii kontrol edildi, 2 işyerine işlem yapıldı. Denetlemelerde 4 yivsiz tüfek, 1 kurusıkı tabanca ele geçirildi. Denetlenen 274 iş yerinin 4’üne cezai işlem yapıldı.
DENETİM VE UYGULAMALARA DEVAM EDİLECEK
Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için başlatılan denetim ve uygulamalarımıza bundan sonraki süreçte de devam edilecektir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB