Ayvalık’ta DSP yerel seçimlere hazır

04 Ekim 2018 Perşembe, 11:19

 

2019-Mart ayında gerçekleşecek olan yerel seçimler için açıklamalarda bulunan Demokratik Sol Parti (DSP) Ayvalık İlçe Başkanı Hasan Atmaca, DSP’nin yurt genelinde yerel yönetim seçimlerine katılacağını, Ayvalık’ta ise bu seçimlere hazır olduklarını duyurdu.

SUAT SAGIN (AYVALIK)
DSP Ayvalık İlçe Başkanı Hasan Atmaca yaptığı açıklamada, “14 kasım 1985 yılında kurucumuz kuramcımız onursal genel başkanımız, başbakanımız merhum Bülent Êcevit’in önderliğinde kurulan Demokratik Sol Parti kuruluşundan bu zamana kadar geçen 33 yılda ilkeli duruşu ve doğrultu tutarlılığına ve dürüstlüğe önem vermiştir” dedi.
DSP’nin gerek iktidar olduğu dönemlerde, gerekse de muhalefet olduğu zamanlarda bile halkın yararına olan çalışmalar ve projeler üreterek yurttaşlarının sevgisini ve takdirini kazandığını kaydeden Başkan Atmaca, “Demokratik Sol Parti 3.kez iktidar olmuş hükümetler yönetmiş onurlu duruşu Atatürkçü ve devrimci kimliğiyle yurt içi ve yurtdışında haklılığını kanıtlamıştır. Her ne kadar ulusal ve yerel basın bizlere demokratik sol partiye yer vermese de bizleri yok saysalar da demokratik sol parti örgütleri olarak her zaman partimize ve davamıza sahip çıktık. Çıkmaya da devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.
DSP’nin Balıkesir il ve ilçe başkanları olarak 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel yönetim seçimlerine katıldıklarının altını çizen, Hasan Atmaca, seçimlerde “Bizde varız, hazır mısın Türkiye” sloganıyla yollara çıkacaklarını açıkladı.
DSP Ayvalık İlçe Başkanlığı olarak Ayvalık Belediyesi için belediye başkan adayı ve belediye meclis üyesi adaylarının da olacağını ifade eden Atmaca, adayların belirlenmesinin ardından hazırlayacakları listeyi kamuoyuyla da paylaşacaklarını belirtti.
DSP Ayvalık İlçe Başkanı Hasan Atmaca yaptığı açıklamada, “Bizimle beraber bu yolda yürümek isteyen, elini taşın altına koyacak, halka hizmeti Hak’ka hizmet şiarı olarak edinen Atatürkçü, yurtsever, emek ve halktan yana olan herkesi partimizin çatısı altında birlik olmaya e gücümüze güç katmaya çağırıyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB