DÜNYA ŞAMPİYONUMUZ GURUR KAYNAĞIMIZ OLDU

03 Ekim 2018 Çarşamba, 11:26

Vali Ersin Yazıcı, Dünya Şampiyonu Kerem Kamal’ı makamında kabul etti.
Vali Ersin Yazıcı, 19 Eylül’de Slovakya’da gerçekleştirilen Dünya Gençler Güreş Şampiyonasında üçüncü kez Dünya Şampiyonu olan Balıkesir Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) 2. Sınıf öğrencisi Milli Sporcu Kerem Kamal’ı makamında kabul etti.
Vali Ersin Yazıcı, kabulde şampiyonu tebrik ederek, Cumhuriyet altını ile ödüllendirdi.
Slovakya’nın Trnava kentinde yapılan şampiyonada grekoromen stil 60 kiloda finalde Hindistanlı Vijay Vijay ile karşılaşan Milli Güreşçi Kerem Kamal, müsabakayı 10-0 sayı tuşuyla kazanarak altın madalyanın sahibi olmuştu.
ŞAMPİYONANIN YILDIZI BALIKESİR’DEN
Milli Güreşçi Kerem Kamal’in, Dünya Gençler Şampiyonasında altın madalya kazanarak şampiyonanın yıldızı olduğunu hatırlatan Vali Yazıcı, “Kerem Kamal evladımız bizi gururlandırdı. Uluslararası arenada Bayrağımızı dalgalandırıp, İstiklal Marşımızı söyleterek göğsümüzü kabartan evladımızı gönülden tebrik eder, bu başarıda emeği geçen herkese Balıkesirli hemşehrilerim ve şahsım adına teşekkür ederim” dedi.
Kabulde, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Balıkesir Üniversitesi Genel Sekreter Vekili Doç. Dr. Yusuf Aymankuy ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Zekeriya Göktaş da hazır bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB