Ayvalık ve Gömeç’i domuzlar bastı

03 Ekim 2018 Çarşamba, 11:01

 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; ikisi yavru toplam 4 domuz yazlık evlerin bahçelerini mesken tuttu.

SUAT SALGIN (AYVALIK)
Alınan bilgiye göre; Ayvalık’ın Sahilkent mahallesi ile Gömeç ilçesinin Karaağaç mevkiinde bulunan yazlıkçıların evlerinin bulunduğu sitelerin bahçesine giren 2’si yavru 4 yaban domuzu görenleri şaşırttı.
Yavrularının yanında olması nedeniyle anne domuzun her an saldırma ihtimaline karşı tedirgin olan vatandaşlar, domuzların yazlık evlerin bahçesinin altını üstüne getirmesini cep telefonu kameralarıyla çekmeyi ihmal etmediler.
Ayvalık’ın Aliçetinkaya Mahallesi ile Sahilkent Mahalleleri arasındaki metruk bir evin bahçesinden çıkan yaban domuzlarıyla, Gömeç ilçesinin Karaağaç mevkiindeki yazlık evlerin bahçesinde toprağın altındaki solucanları yiyen domuzların insanlara zarar vermemesi ise memnuniyetle karşılandı.
Aç kaldıkları için şehir merkezlerine kadar indikleri tahmin edilen yaban domuzlarının yiyecek bulabilmek için girdikleri evlerin bahçesinde, aydınlatma cihazlarıyla net olarak görüntülenmelerine rağmen istiflerini bozmadan karınlarını doyurmaya çalışmaları ise kaygı, merak ve hafif tebessümle izlendi.
Video ve fotoğrafları cep telefonuyla kaydeden Çağlar Demirbaş adlı vatandaş, Karaağaç mevkiindeki Artur Sitesi Martı koyundaki evinin bahçesinde gördüğü domuzlar nedeniyle bir süre otomobilinden inemediğini ve bahçesini talan eden yaban hayvanlarını ibretle izlediğini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB