28 Eylül 2018 Cuma, 12:41
SAFFET NAYIR
SAFFET NAYIR saffet.nayir@gmail.com Tüm Yazılar

Vali Ersin Yazıcı…

14.06.2016 tarihinden bu yana İlimizde Balıkesir Valisi olarak görev yapmakta olan Sayın Ersin Yazıcı tam bir görev adamı. Başka bir değişle Milletin valisidir.
Onu makamın’da çok az görürsünüz.Çünkü o sürekli halkın içindedir.Halkın sorunları ile gecesini gündüze katan bir validir.
Parlak bir kariyer geçmişi olan Sayın Valimiz aynı zamanda çok iyi bir aile babasıdır.
15 temmuz hain fetö darbe girişimde görevinin başında olmuş,O hain kalkışmanın bertaraf edilmesinde tavizsiz ve tam bir dik duruş sergileyerek üzerine düşen görevi fazlası ile yerine getirmiştir.Kendisine şükran borçluyuz.
Bir eğitimci olarak benim en çok taktir ettiğim yönü ise eğitime verdiği önem ve özellikle çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırma yolunda bıkmadan usanmadan sabırla gösterdiği gayrettir. Başlattığı kısa adı Bengi projesi olan”Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi” Hız kesmeden devam etmektedir.
Diğer yandan maalesef toplum olarak en büyük eksiğimiz olan okuma alışkanlığı kazandırma kapsamında okul okul dolaşan yerine göre gittiği her okulda öğrencilerle aynı sıralara oturup onlara okuma alışkanlığı kazandırma konusunda öncü olan Sayın Valimizin bu çabası her tülü takdirin üzerindedir.
Yine aynı kapsamda değerlendirdiğim sosyal ve kültürel etkinlikleri bizat takip etmesi her fırsatta böyle etkinliklere katılması,onun ne kadar eğitime ve geleceğimiz olan çocuklarımızın en güzel şekilde yetişmesine verdiği önemi göstermektedir.
Sayın Valimizin yine beni en çok mutlu eden yönü Balıkesir’in sanayi ve teknoloji merkezi olması için gösterdiği çabalardır.Özellikle OSB olarak adlandırdırğımız Balıkesirin gurur kaynağı olan ve sanayinin gelişmesi,özel sektörün şehrimizde fabrikalar açması adına yaptığı çabalara bizzat tanık olmuşumdur.Sayın OSB Müdürümüz Mesut Eray’ın her zaman yanında olmuş onun girşimlerine her türlü desteği vererek büyük firmaların şehrimize yatırım yapmasının önündeki engellerin kaldırılmasını sağlamış ve sağlamaya devam etmektedir.
Sayın Valimizi bazen spor etkilnliğinde, bazen doğal affette mağdur halkımızın yanında görürsünüz.Bazende bir şehit ailesinin yanında acıya ortak olduğu gibi Şehit ailesine her türlü devletin desteğini verdiğini görürsünüz.Onların yalnız olmadığını her fırsatta gösterdiğine tanık olursunuz.
Özetlersek…
Spor,eğitim,sanayi,turizm,sosyal hayat daha aklımıza gelecek ne varsa Sayın Valimiz oradadır.
Çocuk,büyük yaşlı insanımız onu her zaman yanında görebilir,kapısı her zaman milletine açıktır.
Hani olmazya deselerki Bir balıkesirli olarak Büyük Şehir Belediye başkanı olarak kimi görmek istersiniz hiç düşünmeden Sayın Valimizin adını söylerim.
Ancak O daha çok hizmetler yapacaktır.Şimdi Balıkesir’e gelecekte Ülkemizin diğer başka illerinde belkide daha yüksek görevlerde.
Kendisne yaptığı ve yapmaya devam edeceği hizmetler için sonsuz teşekkürler ediyorum.
Biz şanslıyız.Öz veri ile çalışan bir Valiye sahibiz .Ne mutlu bize.
Teşekkürler Sayın Valim Allah sizden razı olsun.
Bir teşekkür’de Sayın Cumhurbaşkanımıza Balıkesir’e böyle çalışkan bir Vali gönderdiği için.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB