AYVALIK BELEDİYESİ’NDEN MUHARREM AYI NEDENİYLE, GELENEKSEL AŞURE HAYRI

28 Eylül 2018 Cuma, 11:16

 

Ayvalık Belediyesi Muharrem Ayının bereketini Aşure ikramında bulunarak vatandaşlar ile paylaştı

Ayvalık Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından kurulan stantta, Belediye Başkanı Rahmi Gençer, aşureyi vatandaşlara kendi elleriyle sundu.

Aşure hayrına Başkan Rahmi Gençer, Belediye Başkan Yardımcısı, Gökay Bacan, Meclis Üyeleri Fahri Güren, Salman Kayral, Şakir Sakarya, Pir Sultan Abdal Derneği Ayvalık Şube Başkanı Vedat Tekten, Ayvalık Giritliler Derneği üyeleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri belediye personelleri ve sayısız vatandaş katıldı.

Her yıl olduğu gibi vatandaşların şaşkın bakışları eşliğinde belediye ekipleriyle beraber yaklaşık üç bin kişiye ikram eden Başkan Gençer, gelen herkese afiyet olsun dileklerinde bulundu. Vatandaşlar ise, Allah kabul etsin Başkan’ım diyerek cevap verdi.

Aşure ikramının Türk Milletin örf ve adetleri arasında önemli bir yer tuttuğunu ifade eden Gençer, aşure, halk arasında paylaşmanın, birlik ve beraberliğin simgesidir. Biz de Aşure ikramı ile bir geleneği yaşatarak Muharrem ayının bereketini vatandaşlarımız ile her yıl paylaşıyoruz. Katılan vatandaşlarımıza ve aşureyi yapan Aşevimize teşekkür ederim.’’ dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB