27 Eylül 2018 Perşembe, 11:41
SAFFET NAYIR
SAFFET NAYIR saffet.nayir@gmail.com Tüm Yazılar

SİYASET DİNOZORLARI…

65 yaşındasınız artık memursanız resen yani zorla emekli edilirsiniz.
Yaşlı statüsüne girer hastanelerde öncelik kazanırsınız.
Belediye otobüslerinde bedava seyahat etme hakkı elde edersiniz
Hatta başka geliriniz yoksa yaşlılık aylığı bağlatırsınız.
Velhasıl devlet sizi artık gözden çıkarmış artık git evine dinlen mesajını çoktan vermiştir.
Ancak ne hikmetse mesela siyasetçi olmaya karar vermişseniz korkmayın artık ölene kadar rahatça siyaset yapar,koca bir ülkeye hükmedersiniz.
Size kimseye hesap vermezsiniz yaptıklarınızdan,aldığınız kararlardan ama siz herkese her şeyi yapabilirsiniz.Mesela ülkeyi 90 yaşında bile savaşa sürükleyebilirsiniz.
Partiler göstermelik gençlik örgütleri kurar sende sanırsın tamam bana da sıra gelecek asla,hepsi aldatmaya yöneliktir.Yükseldiğini sivrildiğini gördükleri an hemen önüne setler çekilir ve bir şekilde engellenirsiniz.
Çağımız teknoloji çağı.İddia ediyorum yaşı 60’ın üzerindeki çoğu siyasetçi yabacı dil bilmez,bilgisayar kullanamaz,teknolojiden bi haberdir.Hele hele kitap okumayı lüzumsuz işlerden sayar.
Meclis açılır en yaşlı üye başkanlık eder.Bakıyorsun bunama öncesinde,600 kişiye hükmediyor.
Bu siyaset dinozorlarının en büyük özellikleri gençleri sevmemeleridir.Kesinlikle gençlerden çok korkarlar.Çünkü gençlerin kafası çalıyordur,onların yanlışlarını görecektir.
’80 önce tam altın bir nesil geliyordu ne yaptılar ne ettiler gençleri birbirlerine düşürdüler ve yönetimi ele geçirdiler.Cuntacıların ilk yaptıkları iş partilerin gençlik kollarını kapatmak oldu.Üniversite gençlik yapılanmaları derhal kapatıldı,yetmedi yöneticileri ya hapse atıldı ya da okullardan uzaklaştırıldı.
Şimdi ki genç nesil kafası yine çok çalışan ama siyasetten bi haber yetişiyor.Çünkü ağababalar öyle istiyor.Halkı uyandırırlar diye ödleri kopuyor.
Tam burada bir çift sözümde gençlere…Gençler korkmayın girin siyasete kendinizi ülke yönetimine hazırlayın,zorluklarla karşılaşsanız bile asla yılmayın.Çünkü siz pes ederseniz onlar sizin geleceğinizi yönlendirecek.İstemediğiniz bir hayata sizi mecbur edecekler.
Türkiye’nin geleceği gençlere bağlıdır.
ANNE BABALAR SİYASETTEN KORKMAYIN GEREKİRSE TUTUN ÇOCUKLARINIZIN ELİNDEN PARTİLERE GÖTÜRÜN.BIRAKIN ONLAR KORKSUN.MUTLAKA KABULLENECEKLER’DİR.
GELECEK GENÇLERDEDİR.GENÇLER TÜRKİYE’NİN GELECEĞİDİR.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB