MAHMUT CEYLAN, CHP’DEN ADAY ADAYI

27 Eylül 2018 Perşembe, 11:38

Edremit Kültür ve Sanat Derneğinin (EKÜSAD) kurucu eski başkanı Avukat Mahmut Ceylan 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler için Edremit Belediye Başkanlığı için Aday adaylığını açıkladı. Ceylan, “Yapılanlar güzel ama yapılmayan veya yapılamayan hizmetleri de başarmak için aday adayı oldum” dedi.
Edremit Kültür ve Sanat Derneğinin (EKÜSAD) kurucu eski başkanı, Atatürk Düşünce Derneği Üyesi, eski DSP Edremit İlçe Başkanı, 1999 ile 2009 yılları arası CHP Edremit ilçe Başkanı Avukat Mahmut Ceylan 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler için Kahve Dünyası’nda basına verdiği bir kahvaltıda Cumhuriyet Halk Partisinden Edremit Belediye Başkanlığı için Aday adaylığını açıkladı.
Yıllardır siyasetin içerisinde olduğunu, buradan kazandığı deneyim ile Edremit’in gelişmesi için hazırladığı projelerini açıklayan Avukat Mahmut Ceylan, “CHP’ye katıldığımda Edremit’te yüzde 35 CHP oyu vardı, bu gün oy oranı yüzde 65 oldu. Yapılanlar güzel ama yapılmayan veya yapılamayan hizmetleri de başarmak için aday adayı oldum” dedi.
Hepimizin bu şehrin insanları olduğunu, insanlarımız arasında ayrımız ve gayrımız olmadığını vurgulayan Ceylan, “Eski belde belediye birimlerinin aktif hale getirip, bir belediye başkanı gibi sorumlu ve yetkili olacaklar. Büyükşehir Belediyesi ile sorunlarımızı karşılıklı görüşme yoluyla çözeceğiz. Büyükşehir’in yetişemediği ilçemiz içerisindeki sorunları da belediye olarak çözümler üreteceğiz. Bu konuda tüm aksaklıkları gidereceğiz. Bir kenti geliştirmek istiyorsanız, doğru yer ve doğru yatırımlar için borçlanmayı göze alacaksınız. Bu nedenle belediye bütçesini amaç dışı kullanımını ortadan kaldıracağız” diye yönetim anlayışı ve yatırım projelerini açıkladı.
Edremit’te eskiden eğitim seviyesinin çok iyi olduğunu, bu gün çocuklarımızda eğitim zafiyeti olduğunu belirten Ceylan, “Edremit’in acilen bir Üniversite Kampusuna ihtiyacı var ve ilçemizi üniversiteler kenti yapmak için uğraş vereceğiz. Edremit’te her yatırımcı elini taşın altına koymalı ve yatırımcılar sadece kazançlarını değil, ilçedeki sorunların çözümlerine de katılımını sağlayacağız” diye açıklamalarda bulundu ve halk arasında Adaletsizlik duygusunun geliştiğini bu adalet duygusunu yok etmeye çalışacaklarını ifade etti. Enver DOLGUN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB