27 Eylül 2018 Perşembe, 10:47
RAMAZAN DEMİR
RAMAZAN DEMİR gazetebalikesir@gmail.com Tüm Yazılar

Balıkesirspor: Güvenlik zaafı değil, sabotaj

 

Ümraniyespor maçında yaşanan üzücü olay bir güvenlik zaafı değil, Balıkesirspor’un herkesi kucaklayan, ayrıştırmayan yönetimine karşı bir sabotajdır.” açıklamasını yapan Balıkesirspor Kulübü sözcüsü Kemal Büyükakın, sosyal medyadaki eleştirilere sert yanıt verdi. Kulübün açıklaması şöyle:

KAMUOYUNUN DİKKATİNE
Balıkesirspor’umuz hakkında son zamanlarda gerçek dışı, çarpıtılmış ve karalama maksatlı haberlerle karşı karşıya gelmekteyiz. Meyve veren ağacın taşlanması hususuna aşinalığımız ile bu karalama haberlerle vakit kaybetmek istemeyerek kulübümüz için yoğun çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Yalan yanlış haberlerle kafa karışıklığı yaratmak isteyenlerin öncelikle doğru bilgi ve belgelerle hareket etmeleri gerektiğini düşünmekteyiz. Habercilik etiği; aslı astarı olmayan, olmamışı olmuş gösteren bir tarzı kabul etmemelidir.
Balıkesirspor- Ümraniyespor maçında yaşanan üzücü olay bir güvenlik zaafı değil, Balıkesirspor’un herkesi kucaklayan, ayrıştırmayan yönetimine karşı bir sabotajdır.
Burada göz ardı edilen konu şudur ki; şahsi hesaplarla yapılan bu yanlış hareketler şahıslardan ziyade öncelikli olarak kulübümüze, Türk futboluna, spora ve bu şehrin değerlerine zarar vermektedir. Kamuoyuna yaptığımız bu açıklamamızın öncesi ve sonrasındaki süre zarfında hakkımızda yayınlanan ve iddia edilen, yalan ve mesnetsiz ifadeler içeren; haberler ve sosyal platformlardaki yorumlar hakkında hukuki olarak maddi ve manevi haklarımız saklıdır. Bahsi geçen, şu an kulübümüze hizmet vermekte olan güvenlik şirketi bir önceki dönem hariç, üç dönem Balıkesirspor’a hizmet vermiştir. Yönetimimizde bulunan Raif Özkan Bey’in şahsıyla ortaklığı yoktur. Söz konusu güvenlik firması eski başkanlar Tuna Aktürk ve Feyyaz Çiftçi beyler zamanında da kulübe başarıyla hizmet vermiştir.
Derneğimiz 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’na tabi olmayıp, teklif usulüyle hizmet alımı temin etmektedir. Söz konusu güvenlik işiyle ilgili teklif veren iki firmadan birinin teklifini kendi isteğiyle geri çekmesi üzerine, teklifi kalan tek firmayla güvenlik hizmeti alımı konusunda anlaşma sağlanmıştır. Sanıldığı veya provokatif lanselerle belirtildiği ya da ima edildiği gibi bir kayırma ya da öncelik tanıma gibi bir durum olmamıştır ve söz konusu da değildir. Bu konu bilgi ve belgeleriyle ispata açıktır. Spor ve başarının ikinci plana atılarak, manevi destek vermek yerine, yönetimin ve futbolcuların motivasyonu düşürülerek bir kulübü desteklemek mümkün değildir, BU ŞEKİLDE HİÇBİR ÜLKE VE ŞEHİRDE KENDİ TAKIMININ MOTİVASYONUNU DÜŞÜRME ÇALIŞMALARININ ÖRNEĞİNE RASTLANMAMAKTADIR. Spor camiası şahsi hesapların güdüldüğü bir platform değildir. Yönetimimiz olarak şahsi çıkar ve hesap yapanların, bundan gelir sağlayanların karşısında bir tutum sergilemekteyiz. Adil olma ve harama mani olma gayemizle ve gayretimizle kulüp içerisinde gerekli temizliği yapmakta ve kontrolü sağlamakla beraber kulübümüzün kurumsal kimliğini güçlendirmek üzerine çalışmaktayız. Bir kulübü yönetmek, desteklemek ve kulübe gönül vermek, aslı astarı olmayan yanlış bilgilerle gözlere sürme çekercesine haber yapıp, videolar yayınlayıp, koyu renk fon önünde karamsar tablolar çizmeye benzememektedir. Kolay olana hiç bir zaman talip olmadık ve olmayacağız. Tarifesine göre yazanlara prim vermek yerine, daha mühim ve daha onurlu görevlerimiz bulunmaktadır.
Zora ve zorluklara talip olduğumuz bu süreçte Taraftarlarımızdan, Balıkesirspor’a ve Balıkesir’e gönül vermiş halkımızdan, desteklerini ve dualarını eksik etmemelerini ve karalama haberlere itibar etmemelerini saygıyla rica etmekteyiz. Bu şehir ve Balıkesirspor hepimizindir.
Balıkesirspor Kulübü adına;
Kemal Büyükakın
Kulüp Basın Sözcüsü

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB