İKİZCE KÖYÜNDEN “ASFALT TEŞEKKÜRÜ”

26 Eylül 2018 Çarşamba, 11:09

 

Balıkesir’in İvrindi ilçesine bağlı İkizce Köylüleri Cumhuriyet tarihinden bu güne yıllardır ilk kez köy yollarının asfaltlanmasının sevincini yaşıyor.

İkizce Köyünden Bekir Yılmaz, “Ak Parti yönetimi ile Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na köy yollarımızın asfaltlanması nedeniyle teşekkür ediyoruz” dedi.

Balıkesir’in “İvrindi ilçesine bağlı ve İzmir’in Bergama sınırına kadar uzanan tabiat ve doğal zenginliği içerisinde barındıran İkizce Köylüleri ile Kırcalar köylüleri, komşu köyler ile ilçeyle bağlantısını sağlayan 2 ve 7 kilometreden oluşan iki toprak yol var. Cumhuriyet tarihinden bu güne hiç asfalt yapılmadı” diye bilgi veren İkizce Köyünden Bekir Yılmaz, “Siyasetçiler söz verip, gidiyorlardı. Sonra hiç köyümüze uğramıyorlardı. Şimdi nihayet köyümüzün kuruluşundan bu günlere ilk kez yollarımız asfaltlanma çalışması başlatıldı ve yollara mıcır atıldı. Yakında asfaltlama çalışması başlayacak” diye müjdeyi verdi.

Köyün içerisinin kilitli taş döşenmesi ile çamurdan kurtulduklarını açıklayan Bekir Yılmaz, “Ak Parti yönetimi ile Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na da köy yollarımızın asfaltlanması nedeniyle teşekkür ediyoruz” dedi.

Su sıkıntısı çeken ve 70 hane ve 350 kişinin yaşam sürdüğü İkizce Köyünde gençlerin okuyup veya çalışmaya giderek geri dönmediklerinden köyün nüfusunun sürekli azaldığını ifade eden Yılmaz, gençlerin göçünü durduramadıklarını ve ekili alanların ise domuz baskınları nedeniyle ekimlerimiz den de bir sonuç alamadıklarını belirtip, devletten yardım beklediklerini söyledi. Enver DOLGUN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB