“BAŞKAN GENÇER HAFTAYA YOL YAPIM ÇALIŞMALARINI YERİNDE DENETLEYEREK BAŞLADI”

26 Eylül 2018 Çarşamba, 10:58

Başkan Gençer’’ Killit parke ve granit taş döşemelerine 4 yıldır hiç ara vermedik’’

 

Ayvalık Belediyesi, yol yapım ve onarım seferberliğini sürdürüyor

4 yılda Ayvalık merkeze 280 bin metre kare, Altınova’ya 100 bin metre kare ve Küçükköy’e 116 bin metre kare olmak üzere 41 km ‘lik yolda toplam 496 bin metre kare kilit parke, Ayvalık ve mahallelerinde 34 km’lik yolda 57 bin 600 ton asfalt çalışması, kentsel sit alanları içinde 72 bin 600 metre kare granit zar taşı yapıldı. Ayvalık Belediyesi zeytinlik alanlara ve köylere stabilize yol, tretuvar, bordur, oluk, taş duvar ve istinat duvarları gibi kentin tüm mahallelerindeki ihtiyaçları kısa sürede tamamlamak için sadece gündüz değil gece mesaisi de yaptı.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Tarihi Kentler Birliği Şanlıurfa Buluşması’na katılmasının ardından ayağının tozuyla yol yapım çalışmalarını yerinde denetledi. Fen İşleri Müdürü Umut Akçay ile Sahilkent Mahallesi Zeytin Evleri, Ali Çetinkaya, 150 Evler Mahalleleri ve Cunda Adası Mevlana Caddesi ve Cunda Merkez yol yapım çalışmalarını gezdi.

“GÖREVE BAŞLADIĞIMIZDAN BUGÜNE 812 BİN 500 METRE KARE YOL YAPTIK”

Kilit parke ve granit taş döşemelerine 4 yıldır hiç ara vermediklerini ve Ayvalık yollarındaki sorunları çözmek amacıyla 4 yıldır ciddi adımlar attıklarını belirten Belediye Başkanı Rahmi Gençer, program dâhilinde onarım gereken tüm yollarda gerekli çalışmanın yapılacağını ifade etti. Göreve başladığından bugüne 812 bin 500 metre kare yol yaptıklarını kaydeden Başkan Gençer, “İlçemizde alt yapı çalışmaları yapılan ve zarar gören güzergâhlarda gerekli onarım çalışmalarını düzenli olarak yapıyoruz. Fen İşleri Müdürlüğümüzün ekiplerimizle birlikte dönem dönem 24 saat çalışarak bu sorunu çözmek ciddi adımlar attık. Mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kış süresince Küçükköy Sarımsaklı ve 150 Evler Kipa Çevresi ve Ali Çetinkaya Mahallelerimizde sıcak asfalt ve alt yapı sonrası bozulan yollarımızın onarımını tamlayacağız. Bozuk yol onarım, bakım ve yenileme çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB