21 Eylül 2018 Cuma, 11:50
SAFFET NAYIR
SAFFET NAYIR saffet.nayir@gmail.com Tüm Yazılar

SUSUZ YAZ…!

Bitsin artık bu çile,çekemem bile bile…İlk seçimde seçmen şamarı indirir .O zaman da kimse ağlamasın.
Yeter artık bu kaçıncı kesinti? Neymiş boru patlamış.Arkadaş bu şehrin yarısı daha bir ay evvel 2 gün susuzluk yaşadı hiç mi akıllanmadınız? Bir aydır düğün dernek gezip halay çekeceğinize değiştirsenize su borularını Çeksenize yedek su hattını.Bu nasıl iş ? Koskoca şehre tek kanaldan su veriliyor.Bana kimse geçmişi hatırlatmasın.18 yıldır bu ülkede aynı siyasi görüş hüküm sürüyor.Tamam Sn Cumhurbaşkanımız Belediyecilikten geliyor çok ta başarılı oldu ki bu millet bunu unutmadı,ancak bu durum maalesef Ülkemizdeki tüm belediyelerde söz konusu değil.
Özellikle Balıkesir Büyük Şehir belediyesi çok kötü sınav veriyor.
İnsanlar yaşamak için iki şeye muhtaçtır HAVA-SU
Hava allahtan Ancak su sen çalışırsan vatandaşa ulaşır.
Bütün suç Baski’de .Ben katılmıyorum bu söyleme.Sorumluluk Büyük Şehir Başkanındadır.Çünkü ona bağlıdır.Eğer çalışmıyorsa alırsın görevden iş bilen birini getirirsin başa.Çok mu zor?Bu yetki Sayın başkanda var.
Dün bir takipçim çok mantıklı bir açıklama getirdi olaya.Balıkesir içerisine yüksek tonajlı araçlar rahatlıkla girip geziyormuş mutlaka etkisi vardır Araştırılmalıdır.Demek ki orada da sıkıntı var.Bakarsan yollarda 56 km hızla kim gidiyor yakalayıp ceza keselim diye tuzak peşindeler.
Rahmetli Sayın Sabri Uğur zamanında bu şehre ne yapıldı yapıldı.Bir daha tek çivi çakılmadı.Haa.Çok haksızlık etmeyelim maşallah yollarımız yapılıyor hepsi otoban İyi de kardeşim bir şehrin alt yapısı dendiğinde yol,su,elektrik ve doğal gaz geliyor.Şimdilik Su hariç pek sorun yok gibi görünüyor.Ama ben kış gelsin Doğal gaz ve elektrikte de sorun yaşayacağımızı düşünüyorum.
Lafa gelince yabancılar bizi kıskanıyor.Ulan elin gavuru 100 yıl önce kanallarını döşemiş hemde içinden kamyon geçecek şekilde ve asır geçmiş ama sorun yok.Demek bu işler çeneyle olmuyor.Lafla peynir gemisi yürümüyor.
Burada akılıma takılan bir konuya değinmeden edemeyeceğim Ne derece geçerliliği var bilemiyorum.Son günlerde Sayın Zekai Başkana karşı sanki bazıları tarafından acımazsız şeklide menfi propaganda yapılıyor.Acaba diyorum bu kişiler içten içe talimatı birilerinden mi alıyor Mesela eski başkandan ? Olabilir mi bilmem.Bunu çıkarmak Sayın Başkanın işi Ama önce çevresindeki yalamaları değiştirecek ve gerçek Balıkesir sevdalısı iş bilen personeli başa getirecek Bu yetki kendisinde var İsterse kullanabilir.
Görevden alınan eski başkanın boş durmadığı ve bazı hazırlıklar yaptığı biliniyor.
Ancak her ne olursa olsun Balıkesirli faturayı Zekai başkana keser.Çünkü Balıkesirli’dir ne yapsa yeridir ne yapacağı da hiç belli olmaz.Daha önce olduğu gibi.
Ben sıradan duyarlı bir vatandaşım dilim döndüğünce uyarılarımı yapıyorum Kimseye ön yargılı değilim Güzel olan işleri yürekten destekliyor ve alkışlıyoruz ancak uyarı görevimizi de yapmaktan geri kalamayız.
Sayın başkandan neredeyse 1 aydır randevu istiyorum.Bazı uyarılarım olacak Çünkü ben olaya dışarıdan objektif gözle bakıyorum.Ancak söz verdiği hallede geri dönüş yok.Demek bizi hesaba katan yok…Eeee nede olsa ben yağcılar durağında bekleyen yolcu deliğim.
Baski’nin bu kez yaptığı tek olumlu iş kesintiyi vatandaşa duyurmak oldu.Kutlarım Ah bir de çalışmaların biteceği ve suyun verileceği saati yaklaşık söyleyebilseler.
Bir sözümde Büyük Şehir Belediye Meclis üyelerine..Arkadaşlar siz konu mankenimisiniz? Hiç mi biriniz sorunları dile getirmek basiretini gösteremiyorsunuz.Allah aşkına siz neden maaş alıyorsunuz?
Sözün özü. Umarım bu seferki su kesintisi ders olur ve hemen Baski sorumluluğu alır ve çalışmalar başlar aksi halde Belediye binalarını medyadan izlerler ah çekerek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB