CAN DOSTLAR YARARINA KERMES DÜZENLENDİ

21 Eylül 2018 Cuma, 10:53

 

Ayvalık Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve gönüllü vatandaşlar, 20 Eylül Perşembe günü sokakta yaşayan hayvanlar yararına kermes düzenledi.
Ayvalık Köpek Bakım Çiftliğindeki Ogan Cemal Can Tedavi Merkezini yaptıran Zeynep Gülden Can öncülüğünde bir araya gelen gönüllüler, Ayvalık Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü katkılarıyla kermes düzenledi. Perşembe günü, 11.00-18.00 saatleri arasında Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen kermeste, hediyelik eşya, yiyecek ve içecek satışı yapıldı.
“ÖRNEK OLUYOR, FARKINDALIK YARATIYOR”
Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, sokakta yaşayan can dostların sahiplenilmesi çağrısında bulunarak, ”Ayvalık Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile gönüllülerin ortaklaşa yaptığı bir çalışma. Örnek oluyor, farkındalık yaratıyor. Ayvalık’ta çevreye yaşama, sokakta yaşayan hayvanlara çok büyük ilgi ve sevgi var. Veteriner İşleri Müdürlüğümüz son yıllarda üstün bir gayretle çalışıyorlar can dostların bakımı ve sağlığı için. Ayvalıklılar doğayı hayvanları seven insanlardır” dedi.
Gönüllüler, 5’nci kez düzenlenen kermesten elde edilen gelirle, can dostların acil ihtiyaçlarının hiçbir yere başvurulmadan karşılanmasını amaçladıklarını belirtti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB