21 Eylül 2018 Cuma, 11:40
SAFFET NAYIR
SAFFET NAYIR saffet.nayir@gmail.com Tüm Yazılar

BİR KAÇ GÜZEL HABER….

Derleye bildiğim kadarı ile sizinde hoşunuza gidebilecek bir kaç güzel haber vereyim de biraz moralimiz yerine gelsin..
En çok hoşunuza gidecek haber…
Suriyelilerin ikinci göç dalgası şimdilik durdu.Çok şükür.Rusya ile Türkiye arasında yapılan sıkı pazarlık sonucu şimdilik güvenli bölge ilan edilen İdlib’te geçici de olsa yeni bir göç dalgası yaşanmayacak. Aksi halde neredeyse hane başına bir Suriyeli düşecekti şimdilik kurtulduk.
Bir başka haber Nihayet Ticaret bakanlığına bağlı ekipler krizi fırsat bilip fahiş zam yapan firmalar denetlenmeye başlanmış.Bu güzel haber Çünkü olayı fırsata çeviren öylesine ahlaksız firmalar türedi ki % 100 geçen fiyat artışlarını hiç düşünmeden uygulamaya koydular.İnşallah denetlemeler sonuç verir de bu zalimlere şimdilik dur denmiş olur.
Bir diğer güzel haber Nihayet Okullarda ders kitaplarına Cumhuriyetimizin kurucu Büyük Atatürk’ün adı girmeye başlanmış.İnşallah devamı gelir
ama esas isteğimiz tekrar andımızın okullarda okutulmaya başlaması olacak.
Galiba yeni Milli eğitim bakanımız kısmen de olsa verdiği sözleri tutmaya başlayacak
Yine seçim öncesi Sayın Erdoğan’ın müjde verdiği ilk millet kıraahathanesi Manisa’ya açılmış.İkramlar ücretsizmiş.Şiddetle Balıkesir’ede bekliyoruz.
Emeklilerin maaşından artık bankalar kredi kartı borcu nedeniyle haciz işlemi yapamayacak Mahkeme kararına göre artık Emeklinin rızası olmadıkça bankalar kafasına göre emekli maaşlarına haciz işlemi yapamayacakmış.Emeklinin hacizlik durumuna düşmesi mi iyi? aylığına haciz konmayacak olması mı iyi?Ben bunun iyi haber mi kötü haber mi olduğuna karar veremedim. Takdir sizin.
Bu gün çıkan bir kanunla Türk vatandaşlığı olmak için 2 milyon olmak için 500 bin dolara düştü.Bundan daha güzel haber olabilir mi ? Ben çok mutlu oldum.
Günün son güzel haberini spordan verelim.Galatasaray rakibini 3 golle geçti ve Şampiyonlar ligi grubunda süper bir başlangıç yaptılar.Tebrikler.
Bu güzel haberleri ben en az on haber sitesini tarayarak bulabildim.Keşke daha güzel haber bulabilseydim .Ama maalesef hepsi bu kadar..

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB