Kitaplar Devletten, Kırtasiye Malzemeleri Bizden

18 Eylül 2018 Salı, 11:43

 

Kepsut Belediyesi, tarafından 2018-2019 eğitim öğretim döneminin başlaması nedeniyle, İlçede bulunan okullarda okuyan 2 bin 300 öğrenciye kırtasiye malzemesi dağıtıldı

6 yıldan beri Eğitime verdiği destekle adından söz ettiren Kepsut Belediyesi, 2018-2019 eğitim yılı öncesinde yine güzel bir hizmete daha imza attı. Kepsut Belediyesi, ilk ve orta öğretim öğrencilerine yönelik içerisinde çeşitli kırtasiye malzemeleri bulunan bir yıllık kırtasiye ihtiyacını karşılayabilecek malzemeleri ilçede okuyan tüm öğrencilere Beyaz masa personelleri tarafından ulaştırıldı. Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, yaptığı açıklamada, eğitime verdikleri desteğin artarak devam edeceğini ifade ederek, “Eğitime sunduğumuz desteği İlçemizin ve ülkemizin yarınlarına yapılmış bir yatırım olarak görüyoruz. Dolayısıyla Kepsutlu öğrencilerimize ne kadar destek versek de azdır diye düşünüyorum. Yeni başlayan eğitim yılı nedeniyle öğrencilerimize başarılar diliyorum. Vefalı Yurdun güzel İlçemin öğrencilerimiz şunu bilmelerini isterim ki yönetim olarak her zaman onların yanında yer alacağız ve eğitim namına üzerimize düşeni sonuna kadar yapacağız. Eğitim öğretim yılı başlamadan bir süre evvel okullarda tamirat tadilat işleri gerçekleştirdik, duvarlarını boyayıp, eksikliklerini giderdik” dedi.

Kepsutlu aileler eğitim yardımından memnun

Eğitim yardımı hakkında konuşan Kepsutlu aileler, yeni eğitim öğretim yılı öncesi böylesi destekleyici bir eğitim hizmetinden oldukça memnun kaldıklarını dile getirdi. Bir yıl içerisinde öğrencilerin ihtiyaç duyabileceği her çeşit boya, kalem, defter, cetvel takımı, kalemtıraşın bulunduğunu söyleyen öğrenci aileleri, ciddi bir masraftan kurtulduklarını söylediler. Başkan Cankul’a teşekkür eden Kepsutlu aileler, Belediyenin sunduğu eğitim hizmetlerinden faydalandıklarını belirttiler.

Kepsut Belediyesi yeni eğitim öğretim yılı öncesinde okullara her türlü desteği sağlıyor. Okulların; çevre düzenlemeleri, bahçe temizliği, boya badana işleri başta olmak üzere, tamirat tadilat, parke, istinat duvarı, gibi pek çok konuda eksiğini tamamladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB