Yunanistan’ın Midilli Adası’na kaçmak isteyen 4 FETÖ/PDY şüphelisi daha tutuklandı

17 Eylül 2018 Pazartesi, 11:58

 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Midilli Adası’na gitmek isterken, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından nefes kesen bir operasyonla yakalanan 1’i organizatör, 15 FETÖ/PDY şüphelilerinden 4’ü daha çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

SUAT SALGIN (AYVALIK)
Bazılarının FETÖ/PYD kapsamında yargılanıp hapis cezası alan ve halen daha dosyalarının temyizde olduğu, bazılarının ise halen daha yargılanmalarının sürdüğü tespit edildiği, haklarındaki hüküm kesinleşmeden örgüt tarafından yurt dışına kaçırılmaya çalışıldıkları öğrenilen 14 şüpheliden; Van Başkale İlçe Jandarma Komutanlığında görevliyken ihraç edilen S.A, Antalya Emniyet Müdürlüğünde komiser olarak görev yaparken ihraç edilen S.O, Ankara Beytepe Jandarma Okullar Komutanlığında teğmenken ihraç edilen E.Ö, Antalya Ceza İnfaz Kurumunda infaz koruma memuruyken ihraç edilen A.M.O ve Ankara’da örgüte ait kapatılan özel etüt merkezinde öğretmenlik yapan N.Ü’nün tutuklanmasının ardından, bugün gerçekleşen duruşmada da 4 kişi daha tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki ekiplerin aldığı sıkı güvenlik önlemleriyle adliyeye çıkarılan; FETÖ/PDY şüphelileri; E.Ö, S.T, E.T ve Ö.T. isimli dört şüpheli tutuklanırken, aynı operasyonda ele geçirilen 5 kişinin adli kontrol şartıyla, 2 kişinin ise berat ederek serbest bırakıldığı öğrenildi.
Aynı operasyonda ele geçirilen şüphelilerin beraberinde bulunan 4 çocuğun da aile yakınlarına teslim edildiği bildirildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB