27 Afgan göçmenin umut yolculuğu Ayvalık’ta sona erdi

17 Eylül 2018 Pazartesi, 12:29

 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; ülkelerindeki savaş, açlık ve sefaletten kaçıp daha iyi bir yaşam sürebilme hayaliyle, Türkiye’ye yasa dışı yollarla Ağrı-Doğu Beyazıt’tan giriş yapıp, yine yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Midilli Adası’na gitmek isteyen 27 Afganistan uyruklu göçmen, jandarma tarafından yakalandı.

SUAT SALGIN (AYVALIK)
Alınan bilgiye göre; sabah saatlerinde rutin devriye görevi yapan Ayvalık İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Küçükköy Jandarma Komutanlığı bünyesindeki ekipler, Ayvalık’ın Küçükköy Mahallesi sınırları içinde bulunan Badavut mevkiinde deniz kıyısında kendilerini Midilli’ye götürecek insan tacirlerini bekleyen göçmenleri fark ettiler. Hemen harekete geçen jandarma ekipleri 27 göçmeni ele geçirdi.
Aralarında 8 çocuk ve kadınların da bulunduğu 27 Afganistan uyruklu göçmeni Küçükköy Jandarma Karakol Komutanlığı’na götüren ekipler, 2 gün süresince karınlarının aç olduğunu söyleyen gruba; yiyecek, içecek, tıbbi malzeme ve giyim eşyası gibi insani yardımlarda bulundu.
Yakalanan göçmenlerin, yasal işlemlerinin yapılmasının ardından Balıkesir Göç İdaresi Merkezi’ne gönderilmesi bekleniyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB