MODERN BİR BARINMA MERKEZİ

14 Eylül 2018 Cuma, 12:57

Vali Ersin Yazıcı, Altıeylül ilçesinde yapımı devam eden 200 kişilik yeni Huzurevi inşaatını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Ahmet Çakar ile üstlenici firma yetkilileri de incelemede hazır bulundu.
200 kişilik konaklama kapasitesine sahip yeni Huzurevi tamamlandığında, sahip olduğu sosyal ve kültürel imkânlar ile yaşlıların beklentilerini büyük oranda karşılayacak.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yaptırılan kontrollük ve denetim işlerini Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün üstlendiği Yeni Huzurevi Binası’nın 200 kişi kapasiteli olduğunu ve 15 milyon 930.000 TL’ye mal olacağını kaydeden Vali Yazıcı, firma yetkililerinden Yeni Huzurevi’nin öngörülen süreden önce ve en kaliteli şekilde tamamlanması konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini bir kez daha ifade etti.
MODERN BİR BARINMA MERKEZİ
Balıkesir’e kazandırılan kamu yatırımlarında emeği geçenlere teşekkür eden Vali Yazıcı, sosyal devlet olmanın önemini vurguladığı açıklamasında, “Yeni Huzurevi Binamızın inşaatı tamamlandığında, yaşlılarımız her açıdan modern bir barınma merkezine kavuşacak. Huzurevi sakinlerimiz ne kadar mutlu olursa biz de devlet olarak görevimizi o kadar yapmış olmanın gururunu yaşarız. Devletimiz, yaşlı vatandaşlarımıza götürülecek hizmetlerin kalitesini ve çeşitliliğini artırmaya yönelik çalışmaları sürdürmektedir. Amacımız yaşlıları toplumdan koparmamak, uzaklaştırmamak sosyal hayatın içerisinde üretken bireyler olarak hayatlarının sonuna kadar mutlu yaşamalarını sağlamak. Bu tür sosyal hizmet binalarının ilimize kazandırılmasında, Bakanlığımız başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi
200 yataklı olarak projelendirilen ve 15 bin metrekare kapalı alanda inşa edilen ve çeşitli sosyal donatı alanlarından oluşan Huzurevi, 2019 yılının son çeyreğinde tamamlanması için çalışmalara ağırlık verilecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB