Ayvalık’ta 4 FETÖ’cü ile 1 lojistik destekçi tutuklandı

05 Eylül 2018 Çarşamba, 12:57

 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Türkiye genelinde FETÖ davalarında aranan ve uzun süredir aileleriyle birlikte saklanan çoğu görevlerinden ihraç edilmiş eski öğretmen 4 kişi 2 çocukları ile birlikte, Yunanistan’a kaçmaya çalışırken, bindikleri teknenin alabora olması sonucunda yakalanmasının ardından, 4 FETÖ’cü ile onlara yardım ve yataklık yaptığı öğrenilen 1 kişi çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Alınan bilgiye göre; 31.08.2018 günü saat 17.45 sıralarında Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığının Ayvalık Sarımsaklı Çıplak Ada mevkiinde devriye görevi yaptığı sırada, fiber tekne ile Midilli Adasına kaçma girişiminde bulunan ve içerisinde 6 Türk vatandaşının olduğu teknenin battığı tespit edilmiş, 4 yetişkin ve 2 çocuk ekiplerce su üstünde canlı olarak yakalanmıştı Yakalanan yetişkinlerden Erol Karabulut, Gülistan Karabulut, Aydın Damar, Şehri Damar ve E.N.D isimli şahıslar Cunda Adası’ndaki Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ve sonrasında da Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince teslim alınmıştı.
Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğünce yapılan kimlik tespiti ile GBT sorgusu ve üst aramaları neticesi şüphelilerin, FETÖ\PDY silahlı terör örgütü üyesi oldukları Bursa’da haklarında adli işlem yapıldığı, üzerlerinden toplam 13 bin Euro ve 5 bin 350 dolar para ele geçirildiği öğrenildi.
Ayvalık Polisi, FETÖ/PDY mensubu kişileri yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Ege adalarına kaçırmaya çalışan kişi veya kişilerin bulunması için başlattığı operasyonlar kapsamında, önceki gün FETÖ’cü grubun arasında bulunan Gülistan Karabulut adlı kadın çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştı.
Ayvalık İlçe emniyet Müdürlüğü bünyesindeki ekipler, bu gruba lojistik destek sağladığı belirtilen Arslan Arslan isimli şahısı belirleyip, gerçekleştirdiği operasyonla kısa sürede yakalayarak bu gün öğle saatlerinde Ayvalık Adliyesi’ne götürdü.
Mahkemeye çıkarılan; Erol Karabulut, Aydın Damar, Şehri Damar ve bu guruba lojistik destek verdiği belirtilen Arslan Arslan tutuklanarak cezaevine gönderildi. SUAT SALGIN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB