31 Ağustos 2018 Cuma, 16:14
SAFFET NAYIR
SAFFET NAYIR saffet.nayir@gmail.com Tüm Yazılar

İKİ TÜRKİYE….

Gerçekten şu an İki Türkiye var..hani meşhur bir söz var ya ” Başka Türkiye yok” diye.Fiziksel anlamda tabiki iki Türkiye yok.Ama yönetimsel ve paylaşım anlamında var…Neden mi * Anlatacağım dilim döndüğünce…
Birinci Türkiye…
İnsanlar çok mutlu paralar su gibi harcanıyor Sahiller dolup taşıyor.Edremitin girişinden,Küçükkuyuya.Burhaniye kavşağından Ayvalık,Altınovaya kadar araçlar tampon tampona. Akşamları retourantlar tıklım tıklım.Sahiller iğne atsan düşmüyor. AVM ler dolup dolup taşıyor… Sanırsın ülke ekonomisi uçuyor.
Ülke yönetimine bakıyorsun dış borç sıfır hatta para verecek ülke arıyoruz.Uçak,füze antlaşmaları tam gaz.Yabancılar bizi resmen kıskanıyor.Yetmiyor dünyanın ne kadar memleketine düşmanı varsa bize doğru yola çıkmış.4 milyon yabancıyı besliyoruz yetmiyor bir 4 milyona da hazırız..
Ülkenin en önemli gündem beliryen partisinin lideri çıkıp Bu saraylar az bize birde Ahlat’a 1071 odalı saray yapalım diyor.Saray yapalım dediği yere bakıyorsun erkekler kahvede işsizlikte kırılıyor.Çocuklar yırtık papuçla dolaşıyor…
”Saraylar yaptırdım yüceden yüce,içinde yatmadım üç gün üç gece…”
Ey Sayın Bahçeli neyi kanıtlamaya çalışıyorsun?
Medyaya bakıyorsun…
TV ler ve basın sabahtan akşama ama nasıl zenginleştiğimizi yazıyor,söylüyor
Haksız da değiller İktidar nimetlerinden en çok onlar yararlanıyor,karşılıksız krediler onlara veriliyor.Ballı ihaleler onların.
Eveeettt..Buraya kadar 1.Türkiye.Yani uzaya 4 şeritli yol yapacak duruma gelmiş uzay çağını yakalamış nerdeyse ışınlama ile bir yerden başka yere gideceğimiz günlerde yaşıyoruz.
Gelelim şimdi 2.Türkiye’ye…
Yılbaşına kadar ödenecek 100 milyar dolar borç,% 24 enflasyon,% 40 devalüasyon,% 18 lere dayanan işsizlik oranı,ödenemeyen kiralar,kredi kartları,batan şirketler,vergi afları…Ve pazardan akşam saatleri toplanan gıda maddeleri..
Sağlık iflas etmiş hastalar hastanede muayene kuyruğunda,Esnaf Vergi dairelerinde af kuyruğunda,köylü icra dairelerinde taksitlendirme kuyruğunda..Daha yazmaya gerek var mı? Bence yeterli.
Günün en önemli sorusunu sormanın zamanı geldi. Bu sorum herkese…Siz Hangi Türkiye de yaşıyorsunuz…? Ya sahte cennetesiniz yada cehenneme sürgüne gittiniz dönüş için bilet parası arıyorsunuz.
Bana da sorar gibisiniz.Valla ben 40 km köyümdeki evime her hafta zar zor giderken şimdi 15 günde bire çıkardım.Çünkü mazot 7 tl ye dayandı.
ANLADINIZ SİZ ONU BEN 2.TÜRKİYE’DE YAŞIYORUM.
Türkiyede gelir dağılımı vatandaşlar arasında uçurum olduğunu gösteriyor.
% 20 mutluluk ve refah içinde yaşıyor,% 20 sürünüyor. Ama ne yazık ki gözler kör ,kulaklar sağır.Acil şifalar…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB