ANNE SÜTÜNÜN ÖNEMİ BROŞÜRDE

31 Ağustos 2018 Cuma, 16:05

 

BASKİ TAHSİLAT MERKEZLERİNE FATURA ÖDEMESİ İÇİN GELEN VATANDAŞLARIMIZA ANNE SÜTÜNÜN  ÖNEMİ İLE İLGİLİ AFİŞLER ASILARAK BROŞÜRLER VERİLDİ

Bakanlığımız tarafından ülkemizde 1991 yılından beri anne ve çocuk sağlığı hizmetleri kapsamında çocuk sağlığının korunması, hastalıkların azaltılması, ölümlerin önlenmesi amacıyla “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” yürütülmektedir. Bu program doğrultusunda; tüm doğan bebeklerin doğumdan sonra hemen emzirilmeye başlatılması, ilk 6 ay “sadece” anne sütü verilmesi, 6. aydan sonra ek besinlere başlanmasının yanı sıra emzirmenin 2 yıl ve ötesine kadar devam ettirilmesi önerilmektedir.
Bu kapsamda Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Çocuk Ergen ve Kadın Üreme Sağlığı Birimi tarafından hazırlanan afiş ve broşürler Balıkesir Büyük Şehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (BASKİ) desteğiyle il merkezi ve ilçelerimizde bulunan tahsilat merkezlerine asılmış, aynı zamanda fatura ödemesi yapmak için gelen vatandaşlarımıza anne sütünün önemi vurgulayan broşürler verilmektedir. İlimizde annelerin bebeklerini emzirmeleri konusunda teşvik ederek, emzirmenin korunması ve desteklenmesi amaçlanmaktadır.
Anne sütü ile beslenme her bebeğin en doğal hakkıdır ve bunu sağlamak için çalışmalarımız devam edecektir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB