CHP BURHANİYE’DEN 30 Ağustos Zafer Bayramı basın açıklaması

30 Ağustos 2018 Perşembe, 08:15

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları 26 Ağustos 1922 tarihinde başlayan, 30 Ağustos 1922 tarihinde sonlanan Büyük Taarruz’da vermiş oldukları büyük mücadele sonucunda, 19. Y.Y sömürgeciliğine ilk darbeyi indirerek ülke topraklarımızı geri almış ve Türk tarihinde yeni bir dönem başlatmıştır.
30 Ağustos 1922 tarihli zafer sadece Türk tarihi için değil ezilen, sömürülen emperyalizm tarafından zincire vurulan bütün uluslar için, sömürgeciliğe karşı çıkmaları, özgürlük ve bağımsızlık için mücadele etmelerine başlangıç olmuştur.
Vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı için verilen eşsiz mücadele sonucunda kazanılan bir zaferle tüm dünyaya Türk milletinin özgürlük ve bağımsızlık duygularının ne kadar güçlü olduğu gösterilmiştir.
Bugün de bizler, vatanımızın özgürlüğü ve bağımsızlığı için aynı azim ve dirençte olduğumuzu ifade ederken, bir kez daha bize Türk bayrağı altında özgürce yaşamamıza olanak sağlayan ve bu destanı yazan Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını minnetle ve saygıyla anıyoruz.

Tarık ERDİL
CHP Burhaniye İlçe Başkanı

FENER ALAYI PROGRAMI
BURHANİYE’DE 30 AĞUSTOS PERŞEMBE GÜNÜ SAAT 20.00’DE ESKİ KÜTÜPHANE ÖNÜNDEN BAŞLAYIP CUMHURİYET MEYDANINA KADAR SÜRECEK FENER ALAYI DÜZNELENECEKTİR. TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB