BURHANİYE’DE 5 BİN ÇÖP KONTEYNERİ YIKANIYOR

30 Ağustos 2018 Perşembe, 08:30

Burhaniye Belediyesi, Kurban Bayramı’nın ardından temizlik ve dezenfekte çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe genelinde kurulan kurban kesim alanlarındayaptıkları kapsamlı temizlik ve dezenfekte çalışmalarının ardından, merkez ve kırsal mahallelerde bulunan 5 bin çöp konteynerini deyerinde yıkamaya başladı. Yaklaşık 1 hafta sürecek çalışmalar kapsamında, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak çöp konteynerlerindeilaçlamada yapılacak.
Burhaniye Belediyesi Temizlik ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı’nın ardından rahatsız edici kötü koku, sinek ve diğer haşerelere karşı çöp konteynerlerini yıkama çalışmalarına başladı. Belediye ekipleri, ilçede çevre ve halk sağlığını tehdit edebilecek kötü oluşumların önüne geçebilmek amacıyla 1 hafta süreyle temizleme ve dezenfekte işlemlerini gerçekleştirecek.
Belediye Başkanı Necdet Uysal, Kurban Bayramı’nın ilk gününden itibaren temizlik çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürdüklerini belirterek, kurban kesim noktalarında kapsamlı temizlik ve dezenfekte çalışmalarının yapıldığını söyledi. Vatandaşların sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürmelerini sağlamakamacıyla çöp konteynerlerini yıkama ve ilaçlama çalışmalarına başladıklarını ifade eden Uysal, “Özellikle Kurban Bayramı’ndan sonra çöp konteynerlerinin çevreye saçtığı kötü kokulardan halkımızın rahatsız olmaması amacıyla, Temizlik ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ilçe genelindeki konteynerleri yıkama ve ilaçlama işlemlerine başladı. Çöp konteynerlerini yıkayarak ve dezenfekte ederek, karasinek ve sivrisineğin çoğalmasını da önlemiş oluyoruz. Merkez ve kırsal mahallelerimizdeki tüm mahallerde başlattığımız çalışmayla bütün çöp konteynerleri özel araçla yıkanıyor” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB