Ünlü şaire Malazgirt’te yoğun ilgi

29 Ağustos 2018 Çarşamba, 13:05

 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesindeki yazlığında tatilini yapan 15 Temmuz ve Afrin marşlarının şairi Abdurrahman Delen, Malazgirt’te ilgi odağı oldu.

Malazgirt’te, Türklerin Anadolu’ya girişinin yıldönümü için yazdığı şiiri de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bulunduğu etkinlikte seslendiren Şair- Sanatçı Abdurrahman Delen, ‘Malazgirt Ovası’nda adını taşıyan şiiriyle büyük ilgi gördü.
15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından yazdığı şiir marş haline gelen, Afrin Harekâtında Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın talebiyle yazdığı Afrin Marşı ile bir anda Türkiye’nin en önemli isimlerinden biri haline gelen Şair ve Ses Sanatçısı Abdurrahman Delen, bu kez de Okçular Vakfı tarafından Cumhurbaşkanlığı himayesinde 26 Ağustos tarihlerinde Malazgirt’te düzenlenen “947. Yılında Malazgirt Zaferi’ni Anma Etkinlikleri” programına katıldı.
81 ilin STK başkanlarıyla, dernek başkanlarının da aralarında bulunduğu Yedirenk Tek Yürek Platformu tarafından davet edildiği Malazgirt’te, Malazgirt Destanını anlattığı şiiriyle dikkatleri üzerinde toplayan ünlü şair Delen ayağının tozuyla geldiği Ayvalık’ta muhabirimize açıklamalarda bulundu.
Malazgirt’te Alparslan’ın 1071’de Anadolu’ya ayak basmasının heyecanı ve coşkusunun halen daha dipdiri olarak yaşadığını gözlemlediğini kaydeden Abdurrahman Delen, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın da katılımıyla o büyük heyecanın kelimelerle ifade edilemeyecek kadar büyük bir coşkuya dönüştüğüne tanık olduk. Bu aslında Anadolu’da yeniden dirilişin bir göstergesi gibiydi. Ben Türkiye’nin, Devlet Başkanımız Sayın Erdoğan ile yeniden şaha kalkacağına; Malazgirt’te gördüğüm o coşkudan sonra en ufak bile şüphe duymuyorum” dedi.
Şair Delen, Malazgirt Destanı ile ilgili yazdığı “Malazgirt Ovası’nda” adlı şiirinin de tıpkı 15 Temmuz ve Afrin için yazdığı şiirler gibi marş haline dönüşebileceğini de belirterek, “Bu beni ziyadesiyle mutlu edecektir” ifadelerini kullandı. SUAT SALGIN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB