VEKALETEN KURBAN ORGANİZASYONUNA BÜYÜK İLGİ

28 Ağustos 2018 Salı, 12:20

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı İşbirliğiyle Vekaleten Kurban Organizasyonu, bu yılda büyük bir ilgi ve katılımla gerçekleştirildi. İlçemizde de vatandaşlarımızın büyük ilgi gösterdiği söz konusu vekaleten kurban bağışları geçen seneye oranla yüzde yüz artış gösterdi. Bu çerçevede altıyüzü (600) aşkın kurban vekaleti İlçe Müftülüğümüz aracılığıyla gerçekleştirildi. İlçe Müftüsü Sait Emin Arvas konuyla ilgili yaptığı açıklamada: Kurban bağışında bulunan vatandaşlara teşekkür ederek,bu hayırlı ve çok manidar ibadetin yüce Rabbimiz katında makbul olmasını diledi.
“Emanetleriniz emanetimizdir” düsturuyla yola çıkan Türkiye Diyanet Vakfımız, kurban faaliyetlerini büyük bir hassasiyet, itina ve sorumluluk duygusuyla yürüterek dini esaslara uygun bir çaba ve gayretle hizmet sunmaktadır.
Yurt içinde ve dünyanın 145 ülkesinde kesilen Kurbanlar yeryüzünde iyilik hakim olana kadar durmaksızın çalışmayı şiar edinen Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Vakfı , yurt içinde ihtiyaç sahiplerine sığınmacılara Kur’an Kurslarına ve öğrenci yurtlarına ulaştırmaktadır. Yurt dışında ise öncelikle açlık yoksulluk ve iç çatışmaların yoğun olduğu Afrika’dan başlamak üzere, Orta Asya’dan Balkanlara, Kafkasya’dan Uzak Doğuya kadar uzanan geniş bir coğrafyada mazlum kardeşlerimize kurban dağıtımı yapmaktadır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB