28 Ağustos 2018 Salı, 12:25
RAMAZAN ATAM
RAMAZAN ATAM ramazanatam218@gmail.com Tüm Yazılar

DURSUNBEY BELEDİYE BAŞKANINI SEÇECEK

Yıl 2014 yerel seçimler zamanı geldi. Dursunbey’de kim aday gösterilecek soruları dolaşıyor. Ara ara Ramazan Bahçavan’ın adı ortaya çıkıyor. Ancak Ramazan Bahçavan Balıkesir merkezde bir belediye için aday gösterilecek dedikoduları hızla yayılıyor. Ve Ramazan Bahçavan Dursunbey Belediye Başkan Adayı oluyor. Seçimlerde kazanarak Belediye Başkanlığı koltuğuna oturuyor.
Siyasette bir gecede çok şey değiştiğini o tarihler de daha iyi anladım. Şimdi 24 Haziran seçimleri bitti. Herkes yerel seçimlere odaklandı. Kimse seçim olacakmış gibi hareket etmiyormuş gibi görünse de seçimler ile ilgisi olanlar sessiz sessiz çalışmalarını başlattığı, ap açık ortada olduğu, siyasetle az biraz ilgili kişiler bunu görmektedir.

Aday adayı olmak isteyenler sosyal medyayı çok güzel kullandıklarını belirtebilirim. Aday adaylarının belirlenme çalışmaları önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor. Kimileri Ankara’da usul usul çalışmalar başlatmış durumda olduğu bilgisi geldi. Aday olacaklar mutlaka çalışma yapacak. Aksi düşünülemez bile. Ama Dursunbey bizim, Dursunbey Dursunbey’lilerin, Dursunbey’de yaşayanlar, Dursunbey’de ikametleri olanlar oy kullanacaklar. Yani belirleyici olanlar Dursunbey ilçe sınırları içerisinde yaşayan ve oy kullanma ehliyetine sahip insanlardır.

Dursunbey Belediye başkanı Ramazan Bahçavan ise siyasete küçük yaşlarda atılmış, yılların verdiği birikimle satranç oyunu gibi hamleler de çok başarılı olduğu gözlemledim. Bahçavan çok sinirli olmasına rağmen, sessiz kalabiliyor. Sinirlerini bir kenara bırakıp, hiçbir şey olmamış gibi davranabiliyor. Bu da Bahçavan çok şeyler kazandırıyor. Balıkesir Büyükşehir olmadan önce 3 yıl İl Genel Meclis Başkanlığı görevini yapması, Siyaset alanında Büyükşehir Belediyesini çok iyi yönetecek kapasiteye ulaştığını da ortaya koyuyor. Nitekim Dursunbey Belediye başkalığı görevini yürütürken Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur görevden alınması ile Büyükşehir’e ilk adı geçen Ramazan Bahçavan oldu. Dedik ya siyasette bir gece de çok şey değişebiliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı belirlenmesi için Ankara’ya Balıkesir İlçe Belediye Başkanları çağırılıyor. Bütün Belediye Başkanları bile Ramazan Bahçavan olacak derken, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu getiriliyor.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Zekai Kafaoğlu’nu getirmesi Balıkesir il merkezinde suların durulmasını sağlamak olabilir. A. Edip Uğur’un son zamanlar da Balıkesir eski milletvekili Ali Aydınlıoğlu ile aralarının açık olması, Ali Aydınlıoğlu’nun MKYK üyesi olması, diğer milletvekilleri ile de sorunlar yaşaması nedeniyle Balıkesir’de gerilen ortamı yumuşatmak istemesi sebebi ortaya çıkıyor. Çünkü Ramazan Bahçavan’ın da sert mizaçlı olduğunu iyi biliyordu.
Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, bir görüşmemizde yerel seçimlere az kaldı. Seçimler ile ilgili Çalışmaların ne zaman başlayacak? Dediğimde, Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bir sözü var. Bende çok inanırım o söze “ Nasipten ötesi olmaz. Nasibimizde ne varsa onu yaşaraız Zorlamaya gerek yok” der. Bende Nasibimizde tekrar Belediye Başkanlığı varsa Aday olarak gösterilirim. Tekrar nasip olursa Belediye Başkanı olurum dedi. Çok doğru konuştu, nasip değilse nasıl Belediye Başkanı olacak. Ama çalışmalarını da hissettirmeden yapmaya başladığını da görüyoruz.

Ne mi?

24 Ağustos Büyük Dursunbey’liler Buluşması. Çok önemli, Başka başka İllerde, Başka başka ilçelerde yaşayan Dursunbey’lilerin bizzat yanlarına giderek, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi çalmadık kapı, Sıkılmadık el bırakmayın. Sözünü tutarcasına, Dursunbey’lilerin kurdukları sivil toplum kuruluşlarını tek tek ziyaret edip, bu buluşmaya davet etmesi. Siyasetçilerin deyimi ile “Küçük dokunuşlar, Büyük Mutluluklar verir” Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’da bu dokunuşları başlattığı görünüyor. Büyük Dursunbey’liler Buluşması yapması bir örnektir.

Peki başka Aday adayları çıkmayacak mı?

Mutlaka çıkacak, lakin zamanı iyi belirlemeleri gerekmektedir. Yanlış zamanda çıkarlarsa şansları olmayacağını iyi bilmeleri gerekir. Kulağımıza fısıldanan bir- iki isim var. Zamanı geldiğinde kendilerini göstereceklerini biliyorum. İçlerinde biri Çok hızlı ve diri bir şekilde Dursunbey’lilerin karşısına çıkacak. Bu da Ramazan Bahçavan için zorlu bir yarış olacak. Ha bir de Bağımsız Aday çıkacakmış Dursunbey Belediye Başkanlığı için, Şimdiden Dursunbey Belediye Başkan Adaylığı için yarışacaklara Başarılar dilerim.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB