27 Ağustos 2018 Pazartesi, 13:37
SAFFET NAYIR
SAFFET NAYIR saffet.nayir@gmail.com Tüm Yazılar

BİRLİK BERABERLİK…

Ne kadar güzel iki kelime BİRLİK ve BERBAERLİK…
Bu iki sihirli sözcüğü besleyen iki ata sözü 1-Birlikten kuvvet doğar 2- Bir elin nesi var,iki ein sesi var..
Buraya kadar her şey çok güzel..Ancaaaakk…Neden sıkıntıda,üzüntüde,zor zamanlarda birlik beraberlik aklımıza geliyor da,Zenginlikte,bollukta paylaşımda gelmiyor? Mesela bende lüx 5 yıldızlı otellerde tatil yapmak istiyorum ama kimse demiyor gel masrafların yarısı bizden,Bende lüks restaurantta yemek yemek istiyorum ama kimse hesap benden demiyor tamam hepsi şart değil hesabın yarısı benden de demiyor.
Ülkemizin son günlerde ekonomik yönden zor günler yaşadığı herkesin malumu.Gece gündüz birlik beraberlik çağrıları tamam çok güzel..Ben kısa mesafelere yürümeye hazırım ama sen niye lüx araçlara binip geziyorsun?
Ben toplu taşımalarla gitmeye razıyım sen niye Devlette bir koltuk kaptım diye makam aracıyla işine gidip geliyorsun?
Birlik beraberlik deyince 81 milyona,zevk sefahat olunca belli bir zümreye…
Gelelim bu işin dini boyutuna..Ne diyor yüce dinimiz? İsraf haramdır.Çok doğru tabi ki israf haram bunu kim diyor camilerde hocalar hutbelerde Peki aynı Hutbelerin kaynağı olan Diyanet başkanı niye 1 milyonluk makam arabasına biniyor?Şu anda Bütçeden en büyük payı kim alıyor diyanet peki ne üretiyor? Bol bol vaaz nasihat..İyi güzelde sen örnek ol ki seni dinleyen de seni örnek alsın.
Gelelim Ülke güvenliği konusuna…Ülke güvenliği deyince akan sular durur..Zaten doğrusu da budur.Öyle ise her Türk vakti geldiğinde askerliğini yapmalıdır değil mi?
Peki bedelli askerlik ne demek? Kim yararlanıyor? zenginler yani parası olanlar.Fakir ülkeyi savunsun,zengin göbeğini kaşısın Fakirin anası ağlasın zenginin anası konken partisinde kağıt dağıtsın.
Sözün özü Birlik olalım beraber olalım ama sevinci de,üzüntüyü de paylaşalım.Sadece yoklukta değil,varlıkta da birlik olalım…
Sen ülke kaynaklarını belirli zümrelere peşkeş çekeceksin ,ülkenin hazinesinin soyulmasına göz yumacaksın sonra fedakarlık isteyeceksin.Kimden 81 milyondan.
Son dolar vurgununda kimler köşeyi döndü? Önce bu soruların cevabını verin sonra birlik beraberlikten söz edin.
Şu an ülkemizde 4 milyona yakın yabancı var bir rivayete göre maaşlar devletten.Kızılay kartları cepte .Kiralar ödeniyor.Peki ne üretiyorlar kocaman bir HİÇ.!
Adamlar çoluk çocuk memleketlerine tatile gidip,dönüyor.Hani can güvenlikleri yoktu?
Tasarrufu asgari ücretliden, emekliden, işçiden,küçük esnaftan,köylüden isteyeceksin,sen aylığı 37 bin liraya araç kiralayıp eş,dost düğünlerinde gösteriş yapacaksın…Geç bunları….

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB