Ayvalık’ta protokolden anlamlı ziyaretlerle bezeli bayramlaşmalar

25 Ağustos 2018 Cumartesi, 09:55

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Garnizon Komutanı Personel Albay Fevzi Koyuncu ve Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in öncülüğündeki ilçe protokolü üyeleri, bazı kamu kurumlarına bayramlaşma ziyareti gerçekleştirdi.

SUAT SALGIN (AYVALIK)

Kurban Bayramı nedeniyle gerçekleştirilen ziyaretlere, daire amirleri, siyasi partilerin ilçe başkanları, STK temsilcileri, gaziler ve şehit aileleriyle, vatandaşlar da katıldı.

Kaymakam Görgülüarslan’ın öncülüğündeki ilk ziyaret İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki Merkez Polis Karakolu’nda emniyet personeline yönelik ziyaretle başladı.

Ayvalık İlçe Emniyet Müdürü Turgut Coşkun’un ev sahipliğinde ve ikramlarıyla gerçekleşen ziyaret sohbet havasında gerçekleşti.

Hazırlanan program kapsamında, Merkez Polis Karakolu’nun ardından Ayvalık Belediyesi bünyesindeki Erken Doğmuşlar Konuk Evi’nde barınan kimsesiz yaşlılar ziyaret edildi. Kimsesiz yaşlılarla sohbetlerin edildiği, hal ve hatırlarının sorulmasının ardından yine aynı merkezde bulunan Ayvalık Belediyesi bünyesindeki Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören engelli öğrencilerin bulunduğu kısma geçildi.

Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan’ın zihinsel engelli öğrencilerle sembolik galoş üretimi yaptığı renkli ziyaretin ardından, İlçe Jandarma Komutanlığı’na geçen protokol üyeleri burada jandarma erleriyle bir süre sohbet etmeyi ihmal etmediler.

İlçe Jandarma Komutanlığı’nda 6 aylık Afrin görevinden dönen İlçe Jandarma Komutanı Özay Dörttepe’nin ev sahipliğinde gerçekleşen ziyaretin ardından şehit aileleri ve gazilerin bulunduğu Aliçetinkaya İlkkurşun Rehabilitasyon Merkezi’ne geçen Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan öncülüğündeki protokol üyeleri burada bulunan gaziler ve şehit aileleriyle bir süre sohbet etti.

Rehabilitasyon Merkezi’nin ardından Ayvalık Devlet Hastanesi’ne geçen protokol üyeleri, yatan hastalar ve acil servis çalışanlarıyla bayramlaştı.

Kaymakam Görgülüarslan memnun

Ziyaret programının ardından muhabirimize açıklamalarda bulunan Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, bayramları; kardeşlik, karşılıklı hoşgörü, birlik ve beraberliğin yanı sıra insanların biribirlerini daha çok kucaklaması olarak özetledi.

Muhabirimizin eski bayramlarla, günümüz bayramlarını kıyaslamasına yönelik sorusunu yanıtlayan Kaymakam Görgülüarslan, her dönemin kendine göre bir önceliği olduğunu kaydederek, “Bu öncelikler içerisinde bayramlar şekilleniyor. Eskilere takılmanın bir manası olduğunu düşünmüyorum. Kendi gündemimiz ve çevremiz içindeki bayramları güzelleştirmek gerektiğine inanıyorum. Ben günümüzde de bayramlarımızın güzel ve keyifli geçtiğini düşünenlerdenim.” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB