Ayvalık’ta ‘Kırmızı düdük’ uygulaması

25 Ağustos 2018 Cumartesi, 09:32

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, ‘Bu bayramda ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük’ projesi kapsamında, araçlardaki çocuklara kırmızı düdük, tişört ve broşür dağıtıldı.

SUAT SALGIN (AYVALIK)

Kurban Bayramı’nda trafik kazalarının önlenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla 81 ilde hayata geçirilen ‘Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük’ projesi, Ayvalık’ta da uygulandı. Proje kapsamında Balıkesir-İzmir Karayolu’ndaki uygulama noktasında trafik polisleri tarafından denetim yapıldı. Denetimlere Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan, Ayvalık Emniyet Müdürü Turgut Coşkun ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Özay Dörttepe de katılarak, bayram tatiline giden araç sahiplerinin çocuklarına birer kırmızı düdük ve broşür verip, tişört hediye etti.

Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan, “İçişleri Bakanlığımız tarafından başlatılan ve Sayın Bakanımız tarafından da bizzat tanıtımı yapılan uygulama noktalarında da yapılan uygulamalarla ile kamuoyuna duyurulan ‘kırmızı düdük’ isimli kampanyanın ilimiz sınırları içerisinde uygulamasını ve tanıtımını küçük yavrularımızla ile birlikte gerçekleştirdik. Sürücülerimizin bilinç düzeyini ve trafik anlayışını daha da yükseltmek, derecesini geliştirmek, özelikle araçlarda bulunan çocuklarımızın da kampanya kapsamında velilerine, anne, babalarına direksiyon başında hata yapmaları ve trafik kurallarına uymamaları halinde düdük çalarak ikazda bulunması amacını taşıyan, temel felsefesi özellikle gençlerin bilinçlendirilmesi amacı olan bu kampanyanın ilimizde uygulamasını yaptık” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB