80 yaşındaki kadın serinlemek için girdiği denizden sağ çıkamadı

25 Ağustos 2018 Cumartesi, 09:49

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; serinlemek için Ayvalık Belediyesi’ne ait Duba Plajı’na giden 80 yaşındaki kadın denizde boğularak hayatını kaybetti.

SUAT SALGIN (AYVALIK)

Alınan bilgiye göre; Duba Plajı’nda denize giren 80 yaşındaki epilepsi ve nefes darlığı gibi rahatsızlıklarının da olduğu öğrenilen Semiha Çelik, kıyıdan bir süre açıldıktan sonra çırpınmaya başladı. Yaşlı kadının çırpınmalarını gören Plaj Cankurtaranı Ergin Kocaman hemen denize atlayarak kadının imdadına koştu.

Kocaman’ın deniz derinlik hattını geçtiği öğrenilen yaşlı kadını önce suda sonrada çıkardığı karada kusturarak yuttuğu deniz suyunu çıkarmaya çalıştığı gözlenirken, olay yerine gelen bir ambulans ekibi de talihsiz kadına müdahalede bulunuldu.

Nabzının iyice düştüğü belirtilen Semiha Çelik; Ayvalık Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırıldı. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Yaşlı kadının hayatını kaybettiğini öğrenen yakınları hastanede sinir krizi geçirdi.

Semiha Çelik’in cenazesi hastane morgunda savcı tarafından yapılan ilk incelemenin ardından otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB