2018 YILI YAZ KUR’AN KURSU KAPANIŞ PROGRAMI COŞKUYLA KUTLANDI…

25 Ağustos 2018 Cumartesi, 09:11

2018 YILI YAZ KUR’AN KURSU KAPANIŞ PROGRAMI COŞKUYLA KUTLANDI…

 

Edremit Müftülüğüne bağlı Cami ve Kur’an Kurslarında bu yaz tatilinde çocuklarımıza yönelik açılan  “Kuran-ı Kerim ve Dini Bilgiler Kursu” na Edremitli hemşehrilerimiz ve ilçemizde geçici olarak ikamet eden vatandaşlarımız büyük rağbet gösterdiler.

Binlerce öğrencinin devam ettiği bu kurslarda okuyan öğrenciler ve onları eğiten hocalar tarafından hazırlanan; Yaz Kur’an Kursları Kapanış programi  16 Ağustos Perşembe günü Şükrü Tunar Kültür salonunda büyük bir katılım ve coşku ile gerçekleştirildi. Kültür Bakanlığı  Geleneksel Tiyaro sanatçılarından  Seçkin Bayramoğlu yönetimindeki Hacivat-Karagöz gölge oyunu eşliğinde yapılan programda öğrencilerin okudukları Kur’an-ı Kerim, hadisler ve seslendirdikleri ilahi ve şiirler  dikkat ve beğeni ile takip edildi. Program Bir öğrencinin okuduğu duygulu ve çok etkili duasıyla sona erdi. Program sonrasında sözkonusu Yaz Kur’an Kursu öğrencileri arasında daha önce yapılan Dini Bilgiler yarışmasında dereceye giren  Onbir öğrenciye çeşitli hediyeler verildi. Aynı zamanda bu öğrenciler  Diyanet Çocuk Dergisine 1yıl boyunca abone olmakla ödüllendirildi.

Programda bir konuşma yapan ilçe Müftüsü Sait Emin Arvas:

Başta Şükrü Tunar Kültür Merkezi Salonunu hınca hınç dolduran vatandaşlarımıza gösterdikleri ilgi alakadan dolayı teşekkür etti.  “Çocuklarımızı küçük yaştan itibaren milli ve manevi değerlerin kazandırılmasına çalışan Yaz Kurslarımızın önemine ve gereğine işaret ederek çocuklarını bu maksatla cami ve Kur’an Kurslarına göndererek bize emanet eden anne ve babalara, bütün ilgililere ve büyük bir fedakarlık göstererek çocuklarımızı okutan görevlilerimize teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmasına geleceğimizin teminatı yavrularımıza ömür boyu başarılar dileyerek devam eden ARVAS, yavrularımızdan hiçbir zaman cami ile bağlarını koparmamalarını her zaman camilerimizin süsü ve neşesi olmalarını istedi.

Programa katılan vatandaşve öğrencilerimize çeşitli ikramlarda bulunulduktan sonra program sona erdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB