BURHANİYE SANATA DOYDU

20 Ağustos 2018 Pazartesi, 15:10

Burhaniye, 29’uncu kez sanata, kültüre ve eğlenceye ev sahipliği yaptı. Burhaniye Belediyesi’nce organize edilen Burhaniye-Ören Turizm, Kültür ve Sanat Festivali, Süheyl & Behzat Uygur Tiyatrosu tarafından sahnelenen ‘Hassta Etme Adamı’ isimli oyunla final yaptı. Aynı saatlerde, gençlerin büyük beğeniyle takip ettiği Narkoz grubu Öğretmenler Mahallesi Meydanı’nda sahne aldı. 3 gün boyunca sayısız etkinliğe ev sahipliği yapan Burhaniye, eğlencenin doruğa çıktığı konserler, gösteriler ve Erdal Tosun anısına düzenlenen Tiyatro Günleri ile sanata, kültüre ve eğlenceye doydu. Festival süresince Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi Halkoyunları ekiplerinin, ilçenin farklı mahallelerinde gerçekleştirdikleri gösteriler de büyük beğeni topladı
Bu yıl, 2016’da hayatını kaybeden ünlü sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Erdal Tosun anısına düzenlenen festivalin son günü de dolu dolu geçti. Etkinlikler, sabah saatlerinde Ahmet Akın Kültür Merkezi’nde düzenlenen Açık İkili Briç Turnuvası’yla başladı. Burhaniye Belediyespor Briç Kulübü’nün organize ettiği turnuva, akşam saatlerine kadar devam etti. Turnuvanın kazananları ödüllerini, Burhaniye Belediye Başkan Vekili Cemil Bahadır’ın elinden aldı.
ALKIŞLAR ERDAL TOSUN’A GİTTİ
Ünlü sanatçı Erdal Tosun anısına düzenlenen Tiyatro Günleri’nin ikinci akşamında, Süheyl & Behzat Uygur Tiyatrosu tarafından sahnelenen ‘Hassta Etme Adamı’ isimli oyun sanatseverlerle buluştu. Ören Amfi Tiyatro’da gerçekleşen etkinlik, yoğun ilgi gördü. Seyircilerin tıka basa doldurduğu amfi tiyatroda, Başkan Necdet Uysal’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Cemal Akkılınç ve Cemil Bahadır ile meclis üyeleri de hazır bulundu. Burhaniye’de olmaktan çok keyif aldıklarını söyleyen Behzat Uygur, kış aylarında da Marko Paşa Müzikali’yle ilçeye geldiklerini hatırlatarak, Başkan Necdet Uysal’ın sanata ve sanatçıya verdiği değere bizzat şahit olduklarını ve bugün bu değeri bir kez daha gördüklerini vurguladı. Uygur, “Başkanımızın, çok sevdiğimiz ve çok genç yaşta kaybettiğimiz Erdal Tosun anısına böyle bir organizasyon yapması kendisinin sanata ve sanatçıya ne kadar değer verdiğini bize bir kez daha gösterdi. Alkışlar Erdal Tosun’a gitsin” diye konuştu. Başkan Uysal da Behzat Uygur’a teşekkürlerini ileterek, Nejat Uygur’dan bayrağı devralan ve o ekolü, tarzı ve biçimi devam ettiren Uygur Ailesi ile bir kez daha bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti ve oyuncuların hediyelerini takdim etti.
NARKOZ COŞTURDU
Festivalin son akşamında Öğretmenler Mahallesi Meydanı’nda sahne alan Grup Narkoz da büyük ilgi gördü. Konser alanını dolduran gençler, grubun şarkılarını hep bir ağızdan söyleyerek, gönüllerince eğlendi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB