18 Ağustos 2018 Cumartesi, 18:17
SAFFET NAYIR
SAFFET NAYIR saffet.nayir@gmail.com Tüm Yazılar

İŞSİZLER ORDUSU…

Çalışan fabrikalar beceriksiz yöneticiler ile önce zarar ettirildi sonra aile şirketlerine peşkeş çekildi sonra abilerinin emri ile üretim durdurulup yüzlerce insanın ekmek yemesi engellendi.O günden bu güne üretim adına tek çivi çakılmadı taki Mesut Eray müdürümün şahsi çabaları tekrar yeni fabrikalar şehrimize kazandırılcıya kadar.
İnşallah bizim akar kesildi diye çok başarılı başkanımıza bir kumpas kurmazlar.
Usta gazeteci Tayyar Toprak günlerce Seka haberi yaptı.Sonuç ? Ülkemiz kağıt ithal etmeye devam ediyor.Milyonlarca dolar yurt dışına gitmeye devam ediyor.
Sonrada birileri çıkıp dış güçler diyor.Sanki dış güçler zorla senin fabrikalarına el koydu.Seni kendine boçlandırdı.
Tuzu kuru birileri ahkam kesmeye devam ediyor.Yok öncekiler şöyle kötü böyle kötü diye.Görmüyorlar binlerce okumuş işsizler ordusunu?İşşizlik var deyince de işsizlik yok,iş beğenmeme var diyor aklı evveller.Ulan adam iki üniversiteyi derece ile bitirmiş senin asgari ücretli işinde niye çalışsın?
Akılcı eğitim politikası üretip çocuklarımızı ülkenin ihtiyaçlarına göre yönlendirme yapsaydınız şimdi karşınıza işsizler ordusu çıkmayacaktı.
Çok yakında, şimdiden söyleyeyim karşınıza işsiz imamlar ordusu çıkacak.
Balıkesir de en az 20 civarında İmam Hatip lisesi ve ortaokulu açıldı.Endüstri Meslek Liseleri kasıtlı milletin gözünde değersizleştirildi.
Almanya’ya bakın bakalım 20 yılda papaz yetiştirerek mi sanayi devi olmuşlar,yoksa Mesleki Teknik eğitime önem vererek mi?
Gidin sorun bakalım işletmelere eleman bulabiliyormı ? Koskoca Ford özel servisi tek elektrikçi ustası ile hizmet vermeye iş yapıyor.Siz zahmet etmeyin ben sordum nedenini.Hocam teknik eleman yok artık esk
isi gibi gelmiyor diyor firma sahibi.
Hani nerede kaldı çıraklık eğitim okulları? Şimdi sadece tabelaları kaldı.
Neden? Çünkü siz bol bol Anadolu lisesi,İmam hatip liseleri açtınız.
Sanayinin gerçek ihtiyacı olan EML liler artık yok.O okullarda açıkta kalmamak için tercih ediyor o liseleri. O okulların eskiden addı “Kısa yoldan ekmek kapısı idi”
Eğer çağdaş medeniyetler seviyesine çıkacaksak üreterek çıkarız ancak insanların dini duygularını sömürerek değil,iş umutlarını yokluğa mahkûm ederek değil.Başka türlü kalkınmayı unutun.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB