Gömeç’te susuzluk sorunu tarihe karışıyor

18 Ağustos 2018 Cumartesi, 17:40

 

Balıkesir’in Gömeç ilçesinin merkezi ve kırsal mahallesinde bir süreden beri süregelen susuzluk sorunu, Gömeç Belediye Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Daimi Meclis Üyesi Eşref Uslu’nun yaptığı girişimlerin ardından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun talimatıyla başlatılan su sondajlarında bulunan yoğun su kaynaklarıyla tarihe karışıyor.

SUAT SALGIN (AYVALIK)
Gömeç ve Ulubeyler Mahallesi’nde bu yaz sıklıkla baş gösteren içme suyu kesintilerinin ardından harekete geçen Eşref Uslu, titizlikle hazırlattığı fizibilite raporlarını tamamlayarak BŞB Başkanı Zekai Kafaoğlu’na sundu.
Başkan Kafaoğlu’nun talimatıyla BASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından ivedilikle başlatılan içme suyu sondaj çalışmalarında Ulubeyler Mahallesi’nde ilk ölçümlere göre yaklaşık 170 metre derinlikte 80 litre/saniye oranında büyük bir su kaynağına ulaşıldı.
Bulunan yeni su kaynağının; Gömeç merkez başta olmak üzere Ulubeyler Mahallesi’ndeki su sıkıntısını ortadan kaldıracağı belirtildi.
BASKİ tarafından yürütülen içme suyu sondaj çalışmaları kapsamında; yaklaşık 80 yıldır ilçeye bağlı Kobaşlar Mahallesi’nde yaşanılan su sıkıntısının da giderilmesi için BASKİ ekiplerinin bölgede artezyen kazısı yaptığı öğrenilirken, yapılan çalışmalarda son derece kaliteli içme suyu damarına ulaşıldığı, bunun yanı sıra da Karaağaç Mahallesi’nde de yapılan sondajda 35 litre/saniyelik yeni bir içme suyunun daha bulunduğu bildirildi.

EŞREF USLU SONUÇTAN MEMNUN
Gömeç’te bulunan yeni su kaynaklarının Kurban Bayramı’nın hemen akabinde ilçe şebekesine verileceğini müjdeleyen Eşref Uslu, “Yeni su kaynaklarımız başta Ulubeyler olmak üzere Gömeç’imizin tüm içme suyu ihtiyacını karşılayacaktır. Bu çalışmaları büyük bir özveriyle yapan BASKİ Genel Müdürlüğümüz başta olmak üzere emeği geçen personele ve özellikle de her daim İlçemizin dertlerini dert edinen, gönül adamı ve değerli ağabeyim Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zekai Kafaoğlu’na ilçe halkımız adına teşekkür ederim” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB