BURHANİYE’DE FESTİVAL ZAMANI

18 Ağustos 2018 Cumartesi, 17:25

Burhaniye, bir kez daha sanata, kültüre ve eğlenceye ev sahipliği yapıyor. Burhaniye Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği 29’uncu Burhaniye-Ören Turizm, Kültür ve Sanat Festivali başladı. Bu yıl, 2016’da hayatını kaybeden ünlü sinema, tiyatro ve dizi oyuncusuErdal Tosun anısına düzenlenen festival, 16 Ağustos’ta Ören Mahallesi meydanında gerçekleşen etkinliklerle start aldı.
Elçin Özsavcı’nın sunumuyla, saat 20.30’da başlayan organizasyonda; Kaymakam Önder Coşğun, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Başkan Yardımcıları Cemal Akkılınç, Cemil Bahadır ve Güngör Persil’in yanı sıra meclis üyeleri ve daire müdürleri de hazır bulundu.
Açılış konuşmasında, medeniyetler beşiği Burhaniye’nin; kültüre, spora ve sanata her daim ev sahipliği yaptığını söyleyen ve 29 yıl boyunca turizm, kültür ve sanatın buluştuğu başarılı bir festivali kararlılıkla sürdürüyor olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten Başkan Necdet Uysal, “29’uncu festivalimizi, sanatın kalbinde yetişmiş, ömrünü sanata harcamış değerli bir isim olan hemşerimiz Erdal Tosun anısına düzenliyoruz. 2016’da talihsiz bir trafik kazasında kaybettiğimiz hemşerimizi bu vesileyle saygı, sevgi ve özlemle anıyorum” diye konuştu.
GELECEĞİN EFELERİ BEĞENİ TOPLADI
Organizasyon, açılış konuşmasının ardından Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi ve Misya Sanat Merkezi Halkoyunları Ekiplerinin gösterileriyle devam etti. Kuva-yı Milliye şehrinde, Kuva-yı Milliye ruhunu yaşan Burhaniyeliler, özellikle 6-8 yaş arası minik efelerin gösterilerini büyük beğeniyle izledi. Ören sergi ve stant açılışlarının ardından, saat 21.30’da İskele Mahallesi meydanında da Halkoyunları Şenliği düzenlendi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB