HEMŞEHRİLERİMİZ HAYIRDA BİRBİRİYLE YARIŞIYOR

17 Ağustos 2018 Cuma, 12:01

 

Edremit İlçesi Altınoluk ve Güre Mahallelerinde hayırseverler Gençer ve Topluoğlu aileleri tarafından yaptırılan Aile Sağlığı Merkezleri’nin açılışı düzenlenen törenle gerçekleşti.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenlerde açılış konuşması yapan Balıkesir İl Sağlık Müdürü Necati Kelemençe, Altınoluk 9 No’lu Op. Dr. Haşim Gençer ile Güre 19 No’lu Sadi Topluoğlu Aile Sağlık Merkezleri hakkında bilgiler verdi.

TÜRKİYE’DE SAĞLIK HİZMETLERİNDE ÖNEMLİ GELİŞMELER YAŞANDI
Sağlık Merkezlerinin açılış töreni öncesinde konuşan Vali Yazıcı ise, Türkiye’de sağlık hizmetlerinde önemli gelişmeler yaşandığını kaydetti.Vali Ersin Yazıcı, hayırseverler tarafından Edremit ilçesine böyle bir merkezin kazandırılmasından gurur duyduğunu söyledi.

Türkiye’de sağlıkta önemli gelişmeler olduğunu dile getiren Vali Yazıcı, sağlık hizmetlerinin halkın tamamını kapsadığını bildirdi.Vali Yazıcı, tesisin yapımında emeği geçen ve hayırseverler Gençer ve Topluoğlu’na teşekkür etti.

TÜM HİZMETLER HALKIMIZIN MUTLULUĞU İÇİN

Tüm hizmetlerin insanların daha huzurlu, sağlıklı ve mutlu yaşamaları için yapıldığının altını çizen Vali Yazıcı, “Bu eserin ortaya çıkmasını sağlayan ve maddi olarak desteklerini sunan Gençer ve Topluoğlu Ailelerine teşekkür ediyorum. Açılışlarını yaptığımız Aile Sağlığı Merkezleri’nin Balıkesir’e, Edremit ilçemize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyor, hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Merkezlerin açılış kurdelesini de birlikte kesen protokol mensupları, açılışın ardından merkezleri gezerek yetkililerden bilgi aldı.

İMKÂNI OLAN HERKES YAPMALI

Törende konuşan hayırsever Ayşe Zerrin Gençer, “İmkânı olan herkes belli bir hayır işine kendilerini odaklamalı. Bu gün bize de sağlık konusunda hayır yapmak nasip oldu. İnşallah burada vatandaşlarımız sağlık bulurlar.” dedi.

Vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm bulabilmek adına 2 yeni Aile Sağlığı Merkezinin açıldığını belirten Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı; “Altınoluk 9 NoluOp.Dr.HaşimGençer Aile Sağlığı Merkezi ile Edremit Güre 19 Nolu Sadi Topluoğlu Aile Sağlığı Merkezlerimizin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. İlçemizin sağlıkla ilgili sorunlarına hızlı çözümler bulabilmek ve vatandaşlarımıza en iyi hizmeti verebilmek için sağlık merkezlerimizin sayısının artırılmasına devam edeceğiz” dedi.Bu eserlerin ortaya çıkmasını sağlayan ve maddi olarak desteklerini sunan Merhum Op.Dr.Haşim Gencer’in Kızı Ayşe Zerrin Gençer’e ve Sayın Sadi TopluoğluAilelerine teşekkür ediyorum.Bu değerli yapıların hizmete kazandırılmasında katkıları büyüktür” dedi.

Aile Sağlığı Merkezlerinin açılışına Vali Yazıcı’nın yanı sıra Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Necati Kelemençe, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İl Müftüsü Ramazan Topcan, daire müdürleri, hayırseverler ve vatandaşlar katıldı.

Edremit Altınoluk’ta faaliyet gösterecek Altınoluk 9 NoluOp.Dr.HaşimGençer Aile Sağlığı Merkezinde 4 Aile Hekimi yaklaşık 15.000 vatandaşımıza hizmet sunacaktır. İlçemizi ziyarete gelen misafir hastalara da hizmet vermek üzere yaz polikliniği bulunan Merkez; Sağlık bakanlığının 4-6 kişilik Aile Sağlığı merkezi tip projesine uygun olarak yapılmıştır. 1075 m2 arsa alanı, 477 m2 kapalı alana sahip olup 854.320+KDV ye mal olan bu merkezin amacı diğer aile sağlığı merkezleri gibi koruyucu sağlık hizmetlerinin daha etkin sunulması, kronik hastalık izleminin yaygınlaştırılması, hizmet kalitesinin artırılmasıdır.
Altınoluk gibi Güre’de yaz aylarında nüfusun arttığı bölgemizde hizmet verecek Edremit Güre 19 Nolu Sadi Topluoğlu Aile Sağlığı 600 m2 arsa alanı ve 153 m2 kapalı alana sahip, bir sağlık tesisidir. Bu aile sağlığı merkezinin maliyeti 170.000 TL+KDV ye mal olmuştur.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB