“EDREMİT ZEYTİN KÜMELENMESİ KURULUYOR”

15 Ağustos 2018 Çarşamba, 14:47

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Teknik Destek Programı kapsamında Mart ayında alınan finansman desteğiyle başlatılan “Edremit Zeytin Kümelenmesi Kuruluyor” projesinin çalışmaları devam ediyor.
Bu kapsamda Edremit Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Ertaş ve Tamer Acar ile Edremit Ticaret Odası Başkanı Coşkun Salon, Edremit Ticaret Odası Meclis Başkanı Mehmet Hakkı Semerci, Edremit Ziraat Odası Başkan Vekili Ali Yılmaz Diker, Edremit Ticaret Odası personeli Uğur Çatma, Edremit Belediyesi personelleri Hilal Tunca ve Muhammet Vurmaz “Edremit Zeytin Kümesi” adına bu zamana kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermek ve Zeytin – Zeytinyağı Üretici firmaların katılımını sağlamak adına Eylül ayında gerçekleştirilecek olan bilgilendirme toplantısına davet etmek amacıyla Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı’yı makamında ziyaret etti.
Gerçekleşen ziyarette Edremit ilçesinde kurulması planlanan zeytin kümelenmesi hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyarette açıklama yapan Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı: “Edremit ilçemizin her alanda ön plana çıkarılması ve marka değerinin yükseltilmesi için ilçemizdeki ve ilimizdeki tüm kurum, kuruluşlarla ortak çalışmalar yürütmekteyiz. Özellikle zeytin ve zeytinyağının başkenti olarak anılan ilçemiz için önemli bir değer olan zeytin ve zeytinyağının markalaşması, ulusal ve uluslararası platformda tanıtılması ve hak ettiği noktaya gelebilmesi için yapılacak tüm çalışmaların da destekçisiyiz. Bu kapsamda ilçemizde zeytin kümelenmesi kurulması için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB